۱۹ خرداد آخرین مهلت استعفا مدیران گیلانی برای شرکت در انتخابات مجلس
۱۹ خرداد آخرین مهلت استعفا مدیران گیلانی برای شرکت در انتخابات مجلس
بنا بر اطلاعیه شماره یک ستاد انتخابات کشور که نوزدهم اردیبهشت ۱۴۰۲ منتشر شد؛ زمان و مشمولین استعفا بمنظور داوطلبی در انتخابات مجلس مشخص شدند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ جواد شفیعی ثابت مدیرکل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری گیلان امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد:

مطابق تبصره ۶ ماده ۲۹ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی وزارت کشور موظف است هفت ماه قبل از ثبت نام از داوطلبان مراتب را جهت استعفا مشمولین موضوع ماده ۲۹ قانون از طریق رسانه‌های گروهی به آگاهی عمومی برساند.

وی با اشاره به آخرین مهلت استعفا مدیران به منظور حضور در انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی گفت: در اجرای این قانون ستاد انتخابات کشور اطلاعیه شماره یک را صادر و مطابق این اطلاعیه مدیران و مسئولین مشمول موضوع ماده ۲۹ قانون انتخابات جهت ثبت نام و اعلام داوطلبی در انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی لازم است تا تاریخ ۱۹ خرداد ۱۴۰۲ از سمت خود استعفا داده و این استعفا مورد پذیریش مقام مافوق قرار گرفته باشد.

به گفته مدیرکل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری گیلان تاریخ ثبت نام از ۱۹ آذر ۱۴۰۲ بمدت هفت روز تا ۲۵ آذر ۱۴۰۲ می‌باشد و امیدواریم براساس چهار راهبرد امنیت، سلامت، رقابت و مشارکت، ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری شاهد حضور باشکوه مردم در تعیین منتخبان خدمتگذار در مجلس شورای اسلامی باشیم.

شفیعی ثابت از برنامه ریزی جهت شروع به کار ستاد انتخابات استان گیلان خبر داد و گفت: طی هفته‌های آینده پس از ابلاغ وزارت کشور ستاد انتخابات استانداری شروع بکار خواهد کرد و در تعامل خوبی که با شورای نگهبان وجود دارد؛ با همراهی همه مردم و مسئولین با سرلوحه قراردادن قانون، شاهد برگزاری یک انتخابات موفق که همزمان با ششمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری نیز می‌باشد، خواهیم بود.