دعوت استاندار از رئیس جمهوری داغستان برای سفر به گیلان
دعوت استاندار از رئیس جمهوری داغستان برای سفر به گیلان
نماینده عالی دولت در گیلان از رئیس جمهوری داغستان روسیه برای سفر به استان گیلان و بازدید از ظرفیت های این استان دعوت کرد.

به گزارش روابط عمومی استانداری گیلان؛ اسدالله عباسی امروز (شنبه) در تماس تصویری با رئیس جمهوری داغستان با قدردانی از استقبال کم نظیر مسوولان کشور روسیه و داغستان از هیات اقتصادی گیلان اظهار کرد: مسوولان داغستان به محض ورود از هیات اقتصادی و سیاسی گیلان به گرمی و با صمیمت مثال زدنی استقبال کردند.

وی با اشاره به نشست های مشترک با سران داغستان و امضای تفاهم نامه های مشترک افزود: جلسات و نشست های مشترک اثرگذاری بین هیات اقتصادی و سیاسی گیلان و داغستان برگزار شد.

استاندار گیلان با اشاره به بازدید از بندر ماخاچ قلعه و موزه ملی داغستان بیان کرد: سفر به داغستان دستاوردها و نتایج فرهنگی، اقتصادی و سیاسی خوبی به همراه داشت.

عباسی از تشکیل کارگروه ویژه با محوریت معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری گیلان خبر داد و اضافه کرد: این کارگروه متشکل جهاد کشاورزی، صمت و اتاق بازرگانی در راستای تقویت توسعه روابط تجاری و اقتصادی گیلان و داغستان تشکیل شده است.

وی ادامه داد: کارگروه ویژه اقتصادی گیلان و داغستان هر دو هفته یکبار به صورت ارتباط تصویری با حضور اعضای دو طرف جلسه خواهند داشت.

استاندار گیلان با بیان اینکه سطح روابط این استان با داغستان عمیق و گسترده می شود، گفت: حرکت دو طرف در چارچوب تحقق اقتصاد دریامحور بر اساس برنامه ریزی و هدفگذاری پیش می رود.

عباسی به بیان اینکه روند مذاکرات و نشست های مسوولان گیلان و داغستان مثبت و امیدبخش بوده است، اضافه کرد: هر دو طرف تمایل خوبی برای تقویت روابط اقتصادی و تجاری و فرهنگی از خود نشان می دهند.

وی با دعوت از رییس جمهوری داغستان به گیلان تصریح کرد: سران داغستان اردیبهشت ماه برای امضای توافق نامه ها به گیلان و بندر کاسپین حضور پیدا کنند‌.

استاندار گیلان با اشاره به اشتراکات فرهنگی و معنوی ایران و داغستان بیان کرد: مردم داغستان مردمانی متعهد، مسلمان و با محبت هستند و در این زمینه اشتراک معنایی داریم.

*رئیس جمهوری داغستان: تقویت ارتباط گیلان و داغستان، نتایج مثبت خواهد داشت

سرگئی ملیکوف رئیس جمهوری داغستان که در یک همایش سیاسی مهم در مسکو شرکت کرده بود، در تماس تصویری با استاندار گیلان ضمن عذرخواهی از تداخل پیش آمده، اظهار کرد: به دلیل حضور و شرکت در همایش سیاسی مهم در مسکو هستم و از اینکه نتوانستم به صورت حضوری با شما ملاقات داشته باشم عذرخواهی می کنم.

وی با تاکید بر تحکیم روابط سیاسی، اقتصادی و فرهنگی با ایران اسلامی و گیلان افزود: برگزاری نشست های مشترک و مستمر و حضور چندین باره در داغستان و تقویت ارتباط مسوولان دو طرف نتایج مثبت خواهد داشت.

رئیس جمهوری داغستان با دعوت از استاندار گیلان در فصل بهار آینده در راستای تحکیم روابط همکاری دو طرف بیان کرد: برای امضای موافقت نامه ها و توسعه و گسترش مناسبات سیاسی،اقتصادی و تجاری گیلان و داغستان بهار آینده به این کشور سفر کنید.

ملیکوف با تاکید بر پذیرش دعوت سران داغستان از سوی استاندار و هیات اقتصادی گیلان تصریح کرد: انتطار داریم با حضور در سفر آینده از مجموعه های بزرگ صنعتی، اماکن تاریخی و فرهنگی داغستان بازدید کنید.

وی با اشاره به روابط حسنه و صمیمی ایران با روسیه در بخش های مختلف افزود: جمهوری اسلامی ایران در این سال ها ثابت کرده که شریک اقتصادی مطمئنی با روسیه است.

 نماینده عالی دولت در گیلان در آخرین روز سفر خود در صدر یک هیات اقتصادی به روسیه؛ با عبدالمسلم عبدالمسلم اف، نخست وزیر جمهوری داغستان نیز دیدار و گفت و گو کرد.

 عباسی در این دیدار با نخست وزیر جمهوری داغستان روسیه، توسعه روابط تجاری و اقتصادی استان گیلان با داغستان را منشا تحولات مطلوب برشمرد.

نخست وزیر جمهوری داغستان نیز در این دیدار گفت: تحکیم روابط ایران و روسیه به صورت جدی در استان ها و جمهوری های کشور روسیه دنبال می شود.