کمک 150 میلیون تومانی اصناف گیلان در مرحله نخست کمک به سیل‌زدگان
کمک 150 میلیون تومانی اصناف گیلان در مرحله نخست کمک به سیل‌زدگان
رئیس اتاق اصناف گیلان از کمک 150 میلیون تومانی اصناف در مرحله نخست کمک به سیل‌زدگان کشور خبر داد.

جلال‌الدین محمد شکریه با اشاره به کمک‌های اصناف گیلان به مردم سیل‌زده کشور اظهار کرد: در خصوص مدیریت شرایط پس از سیل، اتاق اصناف مرکز گیلان و اتحادیه‌های تابعه با دیگر استان‌ها هم‌صدا شده‌اند و به همین منظور تاکنون چهار نشست ستاد مدیریت بحران در رشت برگزار شد.

وی با بیان اینکه برگزاری نشست ستاد بحران منجر به هدفمند شدن کمک‌ها شده است گفت: کامیونی حامل کالاهای موردنیاز به ارزش ۱۵۰ میلیون تومان ارسال کرده‌ایم و پیش‌بینی می‌شود علاوه بر این، اتحادیه‌های رشت حدود ۵۰۰ میلیون تومان دیگر نیز به سیل‌زدگان کمک کنند.

رئیس اتاق اصناف گیلان با اشاره به فراگیری کمک‌های اصناف در شهرستان‌های گیلان افزود: تخمین‌زده می‌شود که معادل یک برابر و نیم این مقدار را، سایر شهرستان‌های استان گیلان با همکاری سازمان بسیج اصناف به مناطق سیل‌زده کمک کنند.

شکریه با اشاره به اینکه گیلان معین استان لرستان شده است گفت: کمک‌های اصناف گیلان برای مدیریت صحیح و کارشناسی شده به هلال‌احمر و کمیته امداد سپرده می‌شود تا در نحوه توزیع آن برنامه‌ریزی کنند.

وی با تأکید بر اعلام آمادگی فروشگاه‌های بزرگ شهرستان رشت در جهت حمایت به آسیب‌دیدگان سیل اخیر اذعان کرد: با هماهنگی اتحادیه آرایشگران مردانه رشت تعداد قابل‌توجهی از کسبه این صنف، یک روز از درآمد خود را به سیل‌زدگان اختصاص داده و به‌حساب هلال‌احمر واریز کردند.