نقش مؤثر ایجاد شهرک‌های گلخانه‌ای در توسعه صادرات
نقش مؤثر ایجاد شهرک‌های گلخانه‌ای در توسعه صادرات
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس معتقد است ایجاد شهرک‌های گلخانه‌ای در گیلان می‌تواند در توسعه صادرات نقش مؤثری داشته باشد.

محمود شکری عصر امروز در نخستین نشست مشورتی خانواده جهاد گیلان با مجمع نمایندگان استان در سالن جلسات جهاد کشاورزی گیلان اظهار کرد: عشایر در جهاد کشاورزی گیلان مغفول مانده درحالی‌که تولید گوشت قرمز با توجه به شرایط واردات از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی با اشاره به چالش‌های ایجادشده مردم در روستاهای طرح هادی با منابع طبیعی افزود: مطابق قانون، بنیاد مسکن باید اراضی منابع طبیعی در محدوده طرح هادی را تحویل بگیرد اما باگذشت هفت سال، مردم در روستاهای طرح هادی با مشکلاتی روبرو هستند.

نماینده مردم تالش، رضوانشهر و ماسال در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مزیت‌های مطلوب شرکت تولید چوب شفارود گفت: دستگاه‌های دولتی در مواجه با شرکت شفارود که کارخانه موفقی با تمام مشکلات موجود دارد کار می‌کنند که این شرکت را به فرار، فرامی‌خوانند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه کشاورزی، زراعت و باغبانی ممکن است و تحریم‌های آمریکایی تنها لابی ترامپ است خاطرنشان کرد: با چالش آفرینی اداری نه آمریکا بلکه خودمان را تحریم می‌کنیم.

شکری با تأکید بر ضرورت جدی گرفتن شهرک کشاورزی و گلخانه‌ای در گیلان تصریح کرد: اجرای این شهرک‌ها مطابق مصوبه‌ها از تسهیلات صفر درصدی برخوردارند و می‌توانند در توسعه صادرات به روسیه تأثیر مستقیم داشته باشد.