نصب المان های بهار و رمضان در پیاده راه فرهنگی رشت
نصب المان های بهار و رمضان در پیاده راه فرهنگی رشت
 خیابان سعدی با کفپوش استاندارد و ویژه مناسب سازی برای عبور معلولان و نابینایان برنامه ریزی شده است.

یزدانی با اشاره به تهیه نهال برای کاشت در ایام درختکاری، بیان کرد: کاشت درختان در موعد ۱۵ اسفند ماه انجام می شود ضمن اینکه پیاز گل لاله برای کاشت در میدان ها تهیه شده است.

مدیر منطقه دو شهری نیز در جلسه ستاد استقبال از بهار شهرداری رشت از طراحی سه المان با هماهنگی سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری برای نصب در پیاده راه فرهنگی خبر داد و گفت: دو المان با محوریت بهار و یک المان با محوریت ماه مبارک رمضان قبل از نوروز سال ۱۴۰۳ در پیاده راه فرهنگی شهرداری نصب می شود.

محمد دانش شکیب با بیان اینکه کاشت نشای فصلی و پیاز لاله در میدان های منطقه دو شهری در حال انجام است، تصریح کرد: پیاده روسازی در خیابان جوان، رنگ آمیزی جداول سطح شهر و خیابان های حافظ و مطهری آغاز شده و لکه گیری معابر به صورت همه روز انجام می شود ضمن اینکه ترمیم کفپوش پیاده راه فرهنگی و سایر خیابان ها توسط پیمانکار در دست اقدام است.

وی اضافه کرد: همزمان با عید نوروز سال ۱۴۰۳ ویژه برنامه های متعددی برای اجرا در پیاده راه فرهنگی رشت توسط سازمان های فرهنگی اجتماعی و سیما، منظر و فضای سبز شهری تدارک دیده شده است.

*آماده سازی پارک ملت رشت برای اسکان مهمانان نوروزی

مدیر منطقه سه شهری شهرداری رشت نیز در جلسه مذکور با اشاره به برنامه های مختلف تدارک دیده شده برای استقبال از بهار و مهمانان نوروزی اظهار کرد: تعداد ۷ هزار بوته نهال و یک هزار و ۲۰۰ پیاز گل لاله برای کاشت در میدان ها و خیابان های منطقه سه شهری رشت تهیه شده است.

حامد حیدری از جانمایی و قراردادن ۱۲ هزار گلدان در مسیرها و معابر منطقه سه شهری رشت خبر داد و افزود: تعمیر بعضی از لوازم ورزشی و مبلمان پارک ها و همچنین رنگ آمیزی آنها در حال انجام است.

وی با بیان اینکه بیشتر مهمانان نوروزی در پارک ملت رشت اسکان داده می شوند، تصریح کرد: مرمت و بهسازی نمازخانه و سرویس بهداشتی پارک ملت برنامه ریزی شده ضمن اینکه سازه تونل سبز از سرویس بهداشتی تا نمازخانه این پارک در حال احداث است.

مدیر منطقه سه شهری رشت به کلرزنی و سرویس آبنمای موزیکال اشاره کرد و گفت: المان های نوروزی با هماهنگی سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری طراحی شده است.

حیدری با اشاره به اینکه پایه های چراغ برای تعویض سیستم روشنایی خیابان شهدا تا پل جانبازان تهیه شده است، بیان کرد: پایه چراغ ها برای بهبود سیستم روشنایی پارک ملت تهیه شده و تا پایان امسال نصب می شوند.

وی، ترمیم نوار حفاری توسط پیمانکار را از جمله برنامه های در حال انجام ذکر کرد و یادآور شد: رنگ آمیزی، پاکسازی و تعمیر سرویس بهداشتی پارکینگ پارک ملت برای اسکان مهمانان نوروزی در حال انجام است.