نخستین جشنواره رسانه و ورزش‌های همگانی گیلان برگزار شد
نخستین جشنواره رسانه و ورزش‌های همگانی گیلان برگزار شد
نخستین جشنواره رسانه و ورزش‌های همگانی گیلان با هدف ترویج ورزش در بین جامعه روز پنجشنبه در رشت برگزار شد.

در نخستین جشنواره رسانه و ورزش‌های همگانی گیلان که با حضور مسئولان ادارات و نهادهای مختلف و همچنین مسئولان هیات ورزش های همگانی این استان برگزار شد. آثار اصحاب رسانه گیلان در حوزه ورزش های همگانی در بخش های یادداشت، عکس و فیلم مورد بررسی قرار گرفت،

رئیس به  در این جشنواره اظهار کرد: به همت تمامی اصحاب رسانه استان، این جشنوره با هدف اصلی حساس کردن و رساندن پیام تندرستی و سلامت به جامعه برگزار شد.

علیرضا زهری افزود: ۲۳ اثر به این جشنواره ارسال شد که ۱۳ اثر در خصوص گزارش و یاداشت و ۱۰ اثر نیز، در بخش عکس و فیلم بود.

 

وی تصریح کرد: سعی ما انتقال پیام این هیات با قلم شیوای اصحاب رسانه به گوش مردم بود و امید است که اقشار مختلف مردم بیش از پیش در امر ورزش ورود کرده تا جامعه ای سالم و پرنشاط داشته باشیم.

وی ادامه داد: یکی از اهداف هیات ورزش های همگانی پس از برگزای جشنواره رسانه، تشکیل ستاد مبارزه با کم تحرکی است چون هم اینک بیماری های قلبی ، عروقی و دیابت در جامعه بسیار زیاد است که یکی از موثرترین راه های کاهش این بیماری ها ، پرداختن به ورزش و تحرک است.

رئیس هیات ورزش های همگانی گیلان اضافه کرد: رسانه ها نیز می توانند در تشکیل و فعالیت این ستاد نقش ویژه ای داشته باشند و امیدواریم که مسئولان استان در این بخش حساس شوند تا این ستاد به زودی تشکیل شود.

زهری ضمن تشکر از تلاشهای خانم نوشین میر بلوک ، مسئول روابط عمومی این هیات عنوان کرد: روابط عمومی این هیات بعنوان روابط عمومی برتر فدراسیون ورزشهای همگانی انتخاب شد.

همچنین رئیس خانه مطبوعات استان گیلان نیز در خصوص برپایی جشنواره رسانه ای هیات ورزهای همگانی گیلان اظهار کرد: برای اولین بار در سطح کشور جشنواره رسانه در بخش ورزش همگانی توسط هیات استان گیلان برپا شده و امید است اینگونه جشنواره ها توسط سایر هیات های ورزشی نیز برپا شود.

ابراهیم بهمنی جلالی افزود: خانه مطبوعات استان گیلان این آمادگی را دارد که در حد توان خود، از برپایی اینگونه جشنواره ها حمایت کرده تا ورزش بیش از پیش در بین جامعه گسترش یابد و افراد بیشتری به امر ورزش بپردازند.

وی به خانه مطبوعات گیلان نیز اشاره و بیان کرد: خانه مطبوعات استان گیلان با سابقه حدود ۲۵ ساله در جهت پیشبرد اهداف حقوقی، تدارکاتی و معیشتی خبرنگاران فعالیت دارد و اولین خانه مطبوعاتی است که در کشور تشکیل شده است.

 در پایان جشنواره رسانه ای هیات ورزش های همگانی گیلان که نخستین جشنواره در نوع خود در کشور بود، به آثار ارایه شده در بخش های یاداشت، عکس و فیلم با اهدای لوح و جوایز تقدیر شد.

اسامی برندگان این جشنواره در بخش یادداشت ، آقای طاها محمودی از روزنامه اعتماد، خانم ساراحقیقی از پایگاه خبری گیل ابراز ، خانم هانیه سپهری از پایگاه خبری گیرا آنلاین و دربخش عکس آقای علی شفیعی از پایگاه خبری قلم نیوز، و آقای علی سمرقندی از خبرگزاری برنا مرکز گیلان دارای رتبه بودند.