صید 84000 کیلوگرم ماهی توسط صیادان آستانه‌ای
صید 84000 کیلوگرم ماهی توسط صیادان آستانه‌ای
رئیس شیلات شهرستان آستانه با اشاره به میزان صید ماهی استخوانی در شهرستان آستانه‌اشرفیه گفت: تا به این لحظه ۸۴ هزار ماهی استخوانی شامل ۳۷ هزار و ۵۰۰ کیلوگرم کفال، ۴۲ هزار کیلوگرم ماهی سفید، هزار ۸۰۰ کیلوگرم کپور و سه هزار کیلوگرم ماهی‌های استخوانی دیگر صیدشده است.

حسن قاسم پور با بیان اینکه این شهرستان دارای نوار ساحلی بسیار زیادی است، اظهار کرد: صید و صیادی یکی از شغل‌های مهم مردم استان‌های شمالی و به‌ویژه آستانه‌اشرفیه است که مهم‌ترین دلیل آن وجود نوار ساحلی بسیار زیاد است.

وی با اشاره به میزان صید ماهی استخوانی در شهرستان آستانه‌اشرفیه گفت: تا به این لحظه ۸۴ هزار ماهی استخوانی شامل ۳۷ هزار و ۵۰۰ کیلوگرم کفال، ۴۲ هزار کیلوگرم ماهی سفید، هزار ۸۰۰ کیلوگرم کپور و سه هزار کیلوگرم ماهی‌های استخوانی دیگر صیدشده و تا پنج فروردین ادامه دارد‌.

رئیس شیلات شهرستان آستانه‌اشرفیه با تأکید بر تلاش بسیار زیاد صیادان برای صید ماهی در آستانه‌اشرفیه، افزود: صیادان آستانه‌ای برای صید این میزان صید هزار و ۶۸۷ مرتبه پره کشی انجام داده و ماهیان خود را بازار ماهی‌فروشان بندر کیاشهر و دستک به فروش می‌رساند.

قاسم پور با تأکید بر اینکه باید شرکت‌های پره صیادی هرچه سریع‌تر تجهیز شوند، تصریح کرد: در استان گیلان ۱۱ شرکت پره صیادی وجود دارد که بیش از هزار صیاد در آن فعالیت می‌کنند لذا باید برای کاهش هزینه در صید ماهی تجهیزات این شرکت‌ها تجهیز شود.

وی با اشاره به وسایل صید ماهی در استان گیلان بیان کرد: قایق موتوری، تراکتور و یک دستگاه کرجی که ادوات صیادی به‌مانند تور توسط آن حمل می‌شود ازجمله ادوات و وسایل صیادی هستند.