خسارت ۵۰ میلیارد تومانی سیل در صومعه‌سرا
خسارت ۵۰ میلیارد تومانی سیل در صومعه‌سرا
فرماندار صومعه‌سرا خسارت سیل اخیر به بناها ، زیرساخت های روستایی، کشاورزی و مکان‌های تجاری، صنعتی و مسکونی این شهرستان را طبق برآوردهای انجام شده، ۵۰ میلیارد تومان عنوان کرد.

سیدجلال سیدمحمدی اظهار کرد: بیش از ۴۰ منطقه روستایی صومعه سرا درگیر سیل بوده و به بسیاری از بناها، زیرساخت های روستایی، کشاورزی و مکان های تجاری، صنعتی و مسکونی خسارت وارد شده است. 

وی ادامه داد: بر اساس برآوردهای بدست آمده ۹ دهنه پل در شهرستان صومعه سرا تخریب و به ۱۰ پل ، بین ۳۰ تا ۷۰ درصد خسارت وارد آمده ضمن اینکه پل های ارتباطی بین روستایی و آبنما بوده اند.

فرماندار صومعه سرا با اشاره به خسارت ۴۰۰ واحد مسکونی و تجاری گفت: بروز سیل و آبگرفتگی سبب وارد شدن خسارت به این اماکن شده و در بخش گوراب زرمیخ در زمینه راه های روستایی پنج میلیارد تومان خسارت وارد شده و متاسفانه یک نفر هم در جریان این سیل غرق که جسدش توسط امدادگران هلال احمر پیدا شد.

وی تنیان، مهویزان، تطف، پشتیر، سه سار، میانبر، ضیابر، طاهرگوراب، راجیر، محمود کیان، اباتر، شیخ محله، لاکسار، فلاح آباد و سیاه درویشان را روستاهایی عنوان کرد که بیشترین خسارت را دیده اند.

به گفته فرماندار صومعه سرا ، ۱۳ رشته رودخانه با کمترین بارندگی و به جهت جلگه ای بودن شهرستان با بالا امدن سطح آب دچار سیلاب شد و در رودخانه هایی همانند بهمبر و چکوور و مازندران محله که همیشه از نقاط سیل زده بودند، به جهت اجرای لایروبی، در سیل اخیر مشکلی بوجود نیامد ولی رودخانه هایی که لایروبی و ساماندهی نشده بودند، سیلاب دیدند. 

وی اضافه کرد: برنامه ساماندهی و لایروبی رودخانه های ضیابر، راجیر و رودخانه مرغک در چمثقال و تنیان در دستور کار کمیته بحران شهرستان قرار دارد.