تمرکز امدادگران گیلانی روی بازسازی جاده‌های سیل‌زده لرستان
تمرکز امدادگران گیلانی روی بازسازی جاده‌های سیل‌زده لرستان
استاندار گیلان با بیان اینکه گیلان مسؤولیت بازسازی مناطق سیل‌زده لرستان را عهده‌دار است، گفت: تمرکز اصلی امدادگران گیلانی روی جاده‌هایی است که براثر سیل آسیب‌دیده‌اند.

مصطفی سالاری امروز در جریان بازدید از فعالیت‌های امدادگران گیلانی در استان لرستان اظهار کرد: استان گیلان به‌عنوان استان معین، مأموریت بازسازی مناطق سیل‌زده استان لرستان را بر عهده دارد.

فعالیت‌های عمرانی گیلانیان در لرستان

وی با اشاره به اقدامات عمرانی استان گیلان در مناطق سیل‌زده لرستان گفت: دستگاه‌ها و تجهیزات عمرانی و نیروهای گیلانی تجربه کار عمرانی را دارند و در قالب دو گروه برای بهبود و تعمیر زیرساخت‌هایی که با مشکل مواجه‌اند وارد لرستان شدند.

استاندار گیلان با اشاره به اینکه تمرکز اصلی امدادگران گیلانی روی جاده‌هایی است که براثر سیل آسیب‌دیده‌اند، افزود: مسیرهایی که تردد در آن‌ها با محدودیت مواجه است باید برای بازگشایی تعمیر و بازسازی شوند تا این محدودیت‌ها برطرف شوند.

استقرار 45 ماشین‌آلات سبک و سنگین در لرستان

معاون عمرانی استاندار گیلان نیز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس با بیان اینکه دو تیم از نیروهای امدادی گیلانی در لرستان حضور دارند، اظهار کرد: نیروهای امدادی گیلان در دو منطقه کوهدشت و زاغه و دو منطقه از شهرستان خرم‌آباد، مسؤولیت راه گشایی و راه‌سازی را بر عهده دارند.

علی اوسط اکبری مقدم با اذعان به اینکه امدادگران گیلانی از تمامی شهرستان‌های گیلان بسیج شدند، افزود: نیروهایی که در استان گیلان شکل گرفتند در قالب دو تیم متشکل از عوامل راه‌داری، شهرسازی، سازمان عمران شهرداری رشت، شهرداری لولمان، شیلات، بنادر دریانوردی و شهرداری انزلی بسیج شدند.

 وی با اشاره به آمار تجهیزات دریافت شده در لرستان افزود: حدود 45 دستگاه ماشین‌آلات سبک و سنگین در این حوزه‌های عمرانی در استان لرستان مستقر هستند.