بهمنیار از کسب مدال کاراته‌وان رباط بازماند
بهمنیار از کسب مدال کاراته‌وان رباط بازماند
کاراته‌کای گیلانی وزن منفی 50 کیلوگرم تیم ملی بانوان کشورمان با شکست مقابل رقیب اسپانیایی، از کسب نشان در رقابت‌های کاراته‌وان رباط 2019 بازماند.

روز نخست کاراته‌وان 2019 با برگزاری رقابت‌های کاتا و کومیته آغاز شد و کاراته‌کای گیلانی وزن منفی 50 کیلوگرم تیم ملی بانوان کشورمان به روی تاتامی رفت.

سارا بهمن یار در نخستین گام به مصاف ماریا دامولیدو از ایتالیا رفته و با تساوی صفر بر صفر با رأی هانتی به مرحله بعد صعود کرد، وی در دومین گام به مصاف تاتیانا ریبالچنکو از روسیه رفت و در دیداری نفس‌گیر با نتیجه سه بر یک به پیروزی دست‌یافت.

کاراته‌کای گیلانی در جدول چهارم رقابت در سومین دور به مصاف سراپ اوزچلیک نفر وزن منفی 50 کیلوگرم در رنکینگ جهانی رفت، رقیب عنوان دار ترک‌تبار که دارنده نشان نقره جهان در سال 2018، دارنده نشان برنز اروپا 2019 و دو طلای کاراته وان فرانسه و امارات 2019 را در کارنامه دارد مقابل نابغه گیلانی کاراته آسیا پس از کسب نتیجه صفر بر صفر با رأی هانتی به دور بعدی صعود کرد.

بهمنیار برای حضور در دیدار رپه‌شارژ، چشم‌انتظار صعود اوزچلیک به فینال مسابقات بود، اوزچلیک با برتری مقابل رقیب چین تایپه‌ای به فینال صعود کرده و کاراته‌کای گیلانی شانس مدال در دیدارهای رپه‌شارژ راه پیدا کرد.

وی در نخستین دیدار رپه‌شارژ به مصاف نادیا مورالز از اسپانیا رفت، رقیب نامدار اروپایی دارنده مدال طلای امیدها جهان و اروپا و برنز کاراته وان چین 2019 است، بهمنیار مقابل رقیب اسپانیایی تن به شکست سه بر چهار داده و از کسب نشان بازماند.

سراب اوزچلیک از ترکیه و رادوا ساعد از مصر به دیدار فینال وزن منفی 50 کیلوگرم رقابت‌های کاراته‌وان رباط 2019 راه پیدا کردند.