بارندگی‌ها امروز و فردا در گیلان شدیدتر می‌شود
بارندگی‌ها امروز و فردا در گیلان شدیدتر می‌شود
مدیرکل هواشناسی گیلان با اشاره به شدیدتر شدن بارندگی در یکشنبه و دوشنبه ۱۱ و ۱۲ فروردین گفت: مردم گیلان و مسافران نوروزی از‌ استقرار در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها خودداری کنند.

محمد دادرس اظهار داشت: امروز و فردا 11 و 12 فروردین بارش باران در بسیاری از نقاط استان گیلان ادامه داشته و در برخی از ساعات تشدید می‌شود بنابراین از عموم مردم گیلان و مسافران نوروزی که به این استان سفر کرده‌اند توصیه می‌شود از استقرار در حاشیه رودخانه‌ها خودداری کنند.

مدیرکل هواشناسی گیلان عنوان کرد:‌ بررسی جدیدترین اطلاعات دریافتی بیانگر وجود امواج ناپایدار و نفوذ هوای سرد بارشی به منطقه گیلان است بنابراین در ساعت آینده شرایط برای بارندگی، وزش باد، کاهش دما و احتمال رعد و برق نیز بارش برف در ارتفاعات بالادست‌ استان تا صبح سه‌شنبه فراهم است. 

دادرس در تشریح بیشتر وضعیت جوی ساعات آینده گیلان تصریح کرد:‌ امروز در بعضی ساعات و به ویژه در روز دوشنبه 12 فروردین بارندگی‌ و وزش باد در نقاط مختلف استان گیلان به ویژه در نواحی مرکزی، شرقی، جنوبی و ارتفاعات و دامنه‌‌ها شدید و در برخی از ساعات خیلی شدید پیش‌بینی می‌شود. 

وی با بیان اینکه به طور متوسط کاهش دما 3 تا 6 درجه سیلسیوس در جلگه و 5 تا 10 درجه سیلسیوس در ارتفاعات گیلان مورد انتظار است ابراز داشت: آبگرفتگی،‌ بالا آمدن آب به خانه‌ها و مسیرها و احتمال سیلابی شدن در نقاط مختلف استان گیلان به ویژه در نواحی مرکزی، شرقی، جنوبی،‌ ارتفاعات و دامنه‌ها پیش‌بینی می‌شود. 

مدیرکل هواشناسی گیلان از مواج بودن دریای خزر و شدید بودن‌ وزش باد برای برخی نقاط استان به ویژه سواحل و ارتفاعات خبر داد و بیان داشت:‌ بر اساس اطلاعات ارائه شده امروز و فردا لغزندگی جاده‌ها و محورهای استان گیلان، مه آلود بودن هوا و کاهش دید افقی مورد انتظار است‌. 

دادرس ضمن توصیه به مردم جهت خودداری از سفرهای غیرضروری در ساعات آینده عنوان کرد:‌ در روزهای یکشنبه و دوشنبه برای ارتفاعات گیلان واقع در بالادست و گردنه‌های برفگیر آن و استان‌های هم‌جوار شامل قزوین، زنجان، مازندران و اردبیل‌ بارش برف پیش‌بینی می‌شود. 

وی با تأکید بر اینکه عموم مردم باید از استقرار در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها پرهیز کنند تصریح کرد: انتظار داریم امروز و فردا بخش‌های مختلف کشاورزی نظیر مرغداری‌ها، گلخانه داران‌ و پرورش دهندگان ماهی در گیلان تمهیدات لازم را برای مقابله با بارش باران شدید و برف به عمل آورند.