افتتاح موزه مشاهیر گیلان در موزه میراث روستایی در نوروز 99
افتتاح موزه مشاهیر گیلان در موزه میراث روستایی در نوروز 99
مدیرکل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع‌دستی گیلان از بهره‌برداری موزه مشاهیر گیلان در ایام نوروز 99 خبر داد.

شهرود امیر انتخابی با اشاره به افتتاح موزه مشاهیر گیلان در مزه میراث روستایی اظهار کرد: این موزه با مساحت 380 مترمربع در سه‌طبقه در موزه میراث روستایی گیلان تأسیس می‌شود.

وی با بیان اینکه اکنون ساختمان موزه مورد بهره‌برداری قرارگرفته، تصریح کرد: تعدادی از تندیس‌های مربوط به شخصیت‌های برجسته گیلان مانند آیت‌الله بهجت فومنی، شیخ زاهد گیلانی، حاج حسن حجتی، پروفسور فضل‌الله رضا، جعفر خمامی زاده، میرزا کوچک جنگلی، محمدعلی مجتهدی ماده و در داخل موزه نصب‌شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی گیلان با اشاره به میزان اعتبار برای ساخت این موزه، گفت: تاکنون جهت احداث ساختمان موزه بیش از پنج میلیارد ریال و ساخت تندیس مشاهیر و مفاخر استان دو میلیارد و 400 میلیون ریال هزینه شده است.

امیر انتخابی همچنین اعلام کرد که مقدمات صدور مجوز موزه از سوی معاونت میراث فرهنگی وزارتخانه میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع‌دستی فراهم‌شده است که پس از رفع نواقص، نسبت به صدور مجوز موزه مشاهیر گیلان اقدام خواهد شد.

وی با اذعان به اینکه ساختمان این موزه پیش‌ازاین به بهره‌برداری رسیده بود، افزود: امیدواریم با تخصیص اعتبار کافی، ساخت مابقی تندیس‌ها و بهره‌برداری موزه مشاهیر گیلان در ایام نوروز 99 صورت پذیرد.