ارسال هشت کانتینر کمک‌های غیرنقدی گیلانیان به مناطق سیل‌زده خوزستان
ارسال هشت کانتینر کمک‌های غیرنقدی گیلانیان به مناطق سیل‌زده خوزستان
هشت کانتینر از کمک‌های غیر نقدی گیلانیان به‌ویژه خیران به مناطق سیل‌زده خوزستان ارسال شد.

عصر امروز یک محموله ۸ کانتینری کمک‌های مردمی گیلانیان به مناطق سیل‌زده استان خوزستان ارسال شد.

از بین هشت محموله کانتینر کمک‌های غیر نقدی گیلانیان که امروز به مناطق سیل‌زده استان خوزستان ارسال‌شده را یک خیر گیلانی تدارک دیده است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان گیلان در حاشیه ارسال کمک‌های یک خیر گیلانی به مناطق سیل‌زده جنوب کشور اظهار کرد: در پی پویش‌های راه‌اندازی شده از سوی کمیته امداد امام خمینی کمک‌های نقدی و غیر نقدی مردم گیلان به استان‌های سیل‌زده کشور ارسال‌شده است.

عباس اهرابی با اشاره به زحمات هلال‌احمر، سپاه و آستان قدس رضوی جهت جمع‌آوری کمک‌های نقدی مردم به زلزله‌زدگان کشور توسط کمیته امداد افزود: با کمک‌های نقدی و غیر نقدی مردم که توسط نهادهای خدماتی و امدادی جمع‌آوری‌شده، در چندین نوبت محموله کمک‌های گیلانیان به مناطق سیل‌زده کشور ازجمله استان گلستان و خوزستان ارسال‌شده است.

وی از ارسال بار ۱۴۰ تنی هدیه یک خیر گیلانی به سیل‌زدگان از کانال کمیته امداد خبر داد و گفت: این محموله کمک غیر نقدی شامل اقلام اساسی، آب، لوازم بهداشتی، کنسروجات و پتو است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی گیلان با تقدیر و تشکر از روشن، خیر گیلانی گفت: این خیر گیلانی علاوه بر کمک‌رسانی به در سیل، در زلزله کرمانشاه نیز در کار خیرخواهانه مشارکت فعال داشته است.

اهرابی ارزش کالاهای ارسال‌شده امروز از گیلان به مناطق سیل‌زده خوزستان توسط خیر گیلانی را بالغ‌بر ۷۵۰ میلیون تومان برشمرد و خاطرنشان کرد: کمیته امداد امام خمینی گیلان نیز در سری‌های گذشته بالغ‌بر ۸۵۰ میلیون تومان کمک‌های مردمی را جمع‌آوری و به دست سیل‌زدگان کشور رسانده است.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان گیلان نیز در حاشیه ارسال کمک‌های نوع‌دوستانه خیر گیلانی به مناطق سیل‌زده خوزستان اظهار کرد: در پی حوادث روی‌داده در شمال، غرب و جنوب کشور کمک‌های نقدی و غیر نقدی مردم استان گیلان طی چندین مرحله به دست سیل‌زدگان رسیده است.

مهدی ولی پور با اشاره به ارسال سومین مرحله از کمک‌های غیر نقدی یک خیر گیلانی به مناطق سیل‌زده افزود: این محموله کمک‌های غیر نقدی به میزان ۱۶۰ تن به مردم سیل‌زده استان خوزستان ارسال می‌شود.

وی از ارسال دو کانتینر کمک‌های مردمی گیلان توسط هلال‌احمر در کنار ارسال کمک‌های غیر نقدی خیر گیلانی به مناطق جنوب کشور خبر داد و گفت: اقلام بهداشتی و سایر ضروریات سیل‌زدگان که از محل کمک‌های مردمی توسط هلال‌احمر جمع‌آوری‌شده در کنارهای غیر نقدی خیران به مناطق سیل‌زده جنوب کشور ارسال و توسط هلال‌احمر توزیع می‌شود.

به گزارش فارس، خیر گیلانی در مرحله نخست ۱۰۰ تن کمک‌های غیر نقدی خود را به استان گلستان، در مرحله دوم ۱۴۰ تن محموله کمک‌های غیر نقدی به استان لرستان و امروز نیز ۱۶۰ تن کمک‌های غیر نقدی شامل برنج، پتو، آب‌معدنی، نوشیدنی لوازم بهداشتی و انواع کنسروجات را به استان خوزستان ارسال می‌کند.