سه شنبه, ۳ بهمن ۱۳۹۶
اوقات شرعی نیمه شب شرعی به افق رشت ۲۳:۳۹
رئیس هیأت شطرنج گیلان خبر داد

ثبت‌نام ۷۰۰ نفر در رقابت‌های شطرنج جام خزر

شناسه خبر : ۹۸۱۶ - پنج شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۵ - ۱۰:۰۳

ورزشی

رئیس هیأت شطرنج گیلان از ثبت‌نام 700 نفر در پانزدهمین دوره مسابقات بین‌المللی شطرنج جام خزر خبر داد.

کیومرث بیات با اشاره به وضعیت ثبت‌نام در رقابت‌های شطرنج جام خزر اظهار کرد: ثبت‌نام در این رقابت‌ها از مرز ۷۰۰ نفر گذشت.
وی با بیان اینکه تا این لحظه حضور ۱۸ کشور در رقابت‌های جام خزر قطعی شده است، افزود: ایران، روسیه،  اسپانیا، فنلاند، انگلستان، ترکیه، هلند، هند، ترکمنستان، جمهوری آذربایجان، اوکراین، آمریکا، گرجستان، مجارستان، رومانی، ارمنستان، تاجیکستان و عراق برای حضور در رقابت‌های جام خزر اعلام آمادگی کرده‌اند.
رئیس هیأت شطرنج گیلان رقابت جام خزر را در چهار جدول عنوان کرد و گفت: در فاز A اساتید بزرگ خارجی مانند استاد بزرگ جمهوری ارمنستان گابریل سرگیسیان ۲۶۶۷ حضور دارد.
وی فاز B را ویژه اساتید بزرگ ایرانی و با درجه بین‌المللی دانست و تصریح کرد: در این جدول مرد شماره یک شطرنج ایران استاد بزرگ نظیر پرهام مقصودلو GM 2584 حضور دارد.
بیات گفت: در فاز C پانزدهمین دوره مسابقات بین المللی شطرنج خزر اساتید بین‌المللی حضور دارند که حضور استاد بین‌المللی و نابغه شطرنج ایران سید محمد امین طباطبایی۲۴۹۳ IM از جمله آن است.
وی جایزه نقدی رقابت‌های جام خزر را ۵۵ میلیون تومان جایزه نقدی بیان کرد و یادآور شد: پانزدهمین دوره مسابقات بین‌المللی شطرنج خزر اول تا هشتم بهمن ماه جاری در رشت برگزار می‌شود.

برچسب ها
مطالب بیشتر
ارسال نظر

ارسال دیدگاهی در این باره