سه شنبه, ۳ بهمن ۱۳۹۶
اوقات شرعی نیمه شب شرعی به افق رشت ۲۳:۳۹
معاونت توانبخشي اداره كل بهزيستي استان گيلان:

گیلان ٢٩۶ هزار نفر سالمند دارد/ لزوم توجه به ورزش همگانی

شناسه خبر : ۹۷۸۶ - دوشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۵ - ۱۴:۱۹

ورزشی

جلسه هماهنگي هيات ورزش هاي همگاني شهرستان رشت با معاونت توانبخشي اداره كل بهزيستي استان گيلان با حضور جمعي از پيشكسوتان ورزش هاي همگاني و كارشناسان اداره كل بهزيستي در رشت برگزارشد.

جلسه هماهنگی هیات ورزش های همگانی شهرستان رشت با معاونت توانبخشی اداره کل بهزیستی استان گیلان با حضور جمعی از پیشکسوتان ورزش های همگانی و کارشناسان اداره کل بهزیستی در رشت برگزارشد.

در ابتدای این جلسه دکتر تکاملی معاون توانبخشی بهزیستی استان ضمن ابراز خرسندی از توجه هیات ورزش های همگانی شهرستان رشت به سلامت جامعه و توجه به ورزش سالمندان و پیشکسوتان طی سخنانی ابراز داشت: در کشور ما تعداد سالمندان کم نیست و در کشورهای توسعه یافته و رو به توسعه برای سلامت و ورزش سالمندان برنامه ریزی و هزینه های زیادی صورت می گیرد.

دکتر تکاملی خاطر نشان کرد: ما در استان گیلان ٢٩۶ هزار نفر سالمند داریم که این تعداد ممکن است در سالهای آتی افزایش پیدا کرده و این آمار که رتبه یک کشوری محسوب می شود نیازمند توجه ویژه و برنامه ریزی مدون است و باید برای اجرا در حوزه ورزش تدابیر بسیار خوبی اندیشیده شود.

وی در خاتمه از پیشنهاد و توجه هیات ورزش های همگانی به سلامت آحاد سالمندان تقدیر و تشکر ویژه نمود.

در ادامه این جلسه سید محمد صادق قنبرزاده سرپرست هیات ورزش های همگانی شهرستان رشت بیان داشت: ترویج و اشاعه ورزش های همگانی در جامعه سالمندان بسیار مهم و حیاتی است.

سرپرست هیات ورزش های همگانی شهرستان رشت ادامه داد: هیات همگانی شهرستان رشت ۴٨ کمیته دارد که ٢٨ کمیته آن فعال می باشد و در خصوص پیشکسوتان ورزشکار برنامه های بسیار خوبی داریم.

قنبر زاده تاکید ورزید: ورزش همگانی به دنبال تعامل، تفکر جمعی، بالابردن روحیه جسمی و تمرین در کنار بودن هم می باشد.

وی افزود: بزرگترین مرکز ورش های همگانی صبحگاهی و شامگاهی رشت باغ محتشم است که در این منطقه بنا هست پیشکسوتان و سالمندان ملبس به لباس متحدالشکل و با شعارهای مفید یک همایش بزرگ همگانی را به نمایش بگذارند.

سرپرست هیات ورزش های همگانی افزود: اگر به پیشکسوتان و سالمندان توجه شود و برایشان ارزش قائل شویم یقینا انگیزه جوانان برای ورزش بیشتر خواهد شد.

برچسب ها
مطالب بیشتر
ارسال نظر

ارسال دیدگاهی در این باره