سه شنبه, ۳ بهمن ۱۳۹۶
اوقات شرعی نیمه شب شرعی به افق رشت ۲۳:۳۹
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان خبر داد

رشد ۱۱٫۵ درصدی چاپ کتاب در گیلان

شناسه خبر : ۹۷۳۰ - چهارشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۵ - ۱۳:۱۲

اجتماعی > فرهنگی و هنری

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان به چاپ و نشر 776 هزار جلد کتاب در مدت ٩ ماه امسال در این استان اشاره کرد و گفت: از ابتدای امسال تاکنون چاپ کتاب در گیلان دارای رشد 11.5 درصدی نسبت به دوره مشابه سال گذشته است.

فیروز فاضلی اظهار کرد: در مدت ٩ ماه امسال ۵۴۱ عنوان کتاب در شمارگان ۷۷۶ هزار جلد توسط ۳۹ ناشر فعال در استان چاپ و منتشر شده است.
وی به رشد ۱۱٫۵ درصدی شمارگان چاپ و نشر کتاب نسبت به دوره مشابه در سال گذشته در گیلان اشاره کرد و افزود: آمار کتاب‌های منتشر شده با رشد هفت درصدی در استان برخوردار است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با بیان اینکه تعداد ۵۱۰ عنوان کتاب تألیفی در ۹ ماه امسال در استان منتشر شده است، تصریح کرد: در مدت مذکور ۳۱ عنوان ترجمه، ۳۴۶ عنوان چاپ نخست و ۱۹۵ عنوان چاپ دوباره منتشر شده است.
فاضلی از انتشار ۱۸۶ عنوان کتاب در حوزه کودک و نوجوان با شمارگان ۳۳۳ هزار جلد در گیلان خبر داد و بیان کرد: تعداد عنوان کتاب‌های منتشر شده در حوزه کودک و نوجوان، رکورد جدیدی در استان به‌شمار می‌رود.
وی در ادامه با اشاره به برپایی دوازدهمین نمایشگاه بزرگ کتاب گیلان با بیش از ۱۱۴ هزار بازدیدکننده در مهرماه امسال، خاطرنشان کرد: از ابتدای سال جاری تا کنون بیش از ۶۰ نمایشگاه کتاب با بیش از ۷۶ هزار بازدید کننده در شهرستان‌های مختلف استان برگزار شده است.

برچسب ها
مطالب بیشتر
ارسال نظر

ارسال دیدگاهی در این باره