سه شنبه, ۳۰ آبان ۱۳۹۶
اوقات شرعی نیمه شب شرعی به افق رشت ۲۳:۱۳
مدیر عامل سازمان بیمه سلامت :

8 هزار میلیارد تومان بودجه بیمه سلامت تصویب شد

شناسه خبر : ۹۴۹۷ - شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۶

پزشکی سلامت

مدیر عامل سازمان بیمه سلامت از تصویب پرداخت 8 هزار میلیارد تومان توسط دولت به این سازمان خبر داد.

محمدجواد کبیر در جمع خبرنگاران اظهار کرد: قدمت سازمان بیش از 20 سال می‌گذرد و چهار ماموریت اصلی را دنبال می‌کنیم که بهره‌مندی از بیمه سلامت است.

وی تضمین کیفیت خدمات را راهبرد بیمه سلامت دانست و افزود: در گذشته حدود 9 میلیون نفر جزء اقشار آسیب پذیر بودند و در دولت یازدهم طرح نظام سلامت برای تمام اقشار مردم اجرایی شد.

مدیر عامل سازمان بیمه سلامت 11 میلیون نفر را زیر پوشش صندوق بیمه همگانی سلامت عنوان کرد و گفت: این طرح مورد حمایت همسو و همگرایی کم نظیر قرار گرفت.

این مسؤول با اشاره به مطالبات پرداخت نشده سازمان بیمه سلامت تصریح کرد: در سال 93 حدود یک‌هزار و 600 میلیارد تومان منابع مصوب ما محقق نشد و نتوانستیم یک‌هزار و 410 میلیارد تومان مطالبات خود را پرداخت کنیم.

کبیر با بیان اینکه در پایان سال 93 با مشکلات مطالبات پرداخت نشده، مواجه شدیم، گفت: این مطالبات 2 هزار و 100 میلیارد تومان شده بود و در پایان سال 94 با هزینه‌های سرسام‌آور مواجه شدیم.

وی با اشاره به اینکه در سال 94 مبلغ 5 هزار و 800 میلیارد تومان مطالبات پرداخت نشده داشتیم، خاطرنشان کرد: امروز 29 آبان ماه سال 95 مبلغ 10 هزار میلیارد تومان مطالبات پرداخت نشده داریم که با مداخله موثر معاونان رئیس جمهور و پیگیری‌های موثر نوبخت و جهانگیری، حدود 8 هزار میلیارد تومان پیشنهاد دولت به مجلس ارائه شد.

مدیر عامل سازمان بیمه سلامت اضافه کرد: با حمایت‌های خوبی که صورت گرفته، برای اصلاح بودجه سال 95 در مجلس مصوب شد که مبلغ پیشنهادی 8 هزار میلیارد تومانی دولت به سازمان بیمه سلامت اختصاص یابد تا بتوانیم مطالبات ابتدای تیرماه سال جاری و 94 را به داروخانه‌ها و… پرداخت کنیم.

وی به اجرای طرح تحول نظام سلامت اشاره کرد و با مثبت ارزیابی کردن این طرح، یادآور شد: یک‌هزار 800 تا یک‌هزار و 900 دلار تولید ناخالص ملی است و نمی‌توانیم طرح تحول سلامت را بدون منابع پایدار به آن نگاه کنیم و باید به خزانه دولت و مصارف فکر کنیم.

کبیر با بیان اینکه معماری نظام ارائه خدمات سلامت باید به گونه‌ای مناسب با منابع و مصارف ما باشد، گفت: برای اینکه مردم از دسترسی عادلانه برخوردار باشند باید به فرآیند دسترسی پای‌بند باشیم و در گام نخست اولویت مراقبت‌ها را گسترش دهیم.

این مسؤول در پاسخ به پرسش خبرنگار فارس درباره وضعیت اجرای طرح پزشک خانواده در کشور بیان کرد: طرح پزشک خانواده از سال 84 در کشور آغاز شد و تا به امروز ادامه دارد و به عنوان نسخه برون‌رفت نظام سلامت محسوب می‌شود.

مدیر عامل سازمان بیمه سلامت با بیان اینکه در طرح پزشک خانواده 22 نفر جمعیت کشور زیرپوشش قرار گرفتند، متذکر شد: 6 هزار و 900 تا 7 هزار نفر در تیم سلامت پزشک خانواده هستند و 4 هزار ماما و 3 هزار و 800 مرکز بهداشتی‌درمانی در این طرح خدمات ارائه می‌دهند.

برچسب ها
مطالب بیشتر
ارسال نظر

ارسال دیدگاهی در این باره