سه شنبه, ۳۰ آبان ۱۳۹۶
اوقات شرعی نیمه شب شرعی به افق رشت ۲۳:۱۳
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان عنوان کرد

حرکت جراحی عروق گیلان به سمت مرزهای دانش

شناسه خبر : ۹۴۸۳ - پنج شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۶

پزشکی سلامت

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: جراحی عروق گیلان به طرف مرزهای دانش حرکت می‌کند و پیشرو است.

شاهرخ یوسف‌زاده در سمینار دو روزه تازه‌های جراحی عروق و اندووسکولار در گیلان اظهار کرد: امروزه بسیاری از مباحث در رشته جراحی عروق از جمله اندوواسکولار به‌عهده جراحان عروق گیلانی است.

وی با بیان اینکه رشته جراحی عروق و تروما جایگاه خاصی در بین دیگر رشته‌های جراحی دارد و محدود به یک بخش خاص از بدن نیست، افزود: اگر رشته جراحی عروق گسترش پیدا کند، موجب گسترش همه رشته‌های جراحی می‌شود.

رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی گیلان با اشاره به اینکه پیشرفت در حوزه جراحی معادل با پیشرفت در دیگر حوزه‌هاست، تصریح کرد: گیلان افتخار دارد که در زمینه یکی از مهم‌ترین معضلات کشور «تروما» پیشگامی را در بین کشور به خود اختصاص داده است.

وی با اشاره به اینکه گیلان برای رفع معضل تروما راه‌حل ارائه کرده است، افزود: باید بپذیریم که وزارت بهداشت و درمان به تنهایی قادر به حل این معضل نیست و در گام نخست مواجهه با تروما ثبت اطلاعات براساس بانک اطلاعاتی در دستور کار قرار گرفت.

یوسف‌زاده چابک تروما را موضوع بسیار با اهمیت خواند و گفت: تروما مانند سیستم گردش خون در بدن اهمیت دارد و باید در زمان مواجهه با تروما اطلاعات کامل داشته باشیم تا بتوانیم عملکرد موثر و مناسب را انجام دهیم.

وی توجه به بیماری‌های غیرواگیر از جمله دیابت، انواع سرطان‌ها و… را از طرح‌های در حال پیگیری در دانشگاه علوم پزشکی گیلان عنوان کرد و یادآور شد: دانشگاه علوم پزشکی گیلان در عین نگاه تخصصی و کارشناسانه، نگاه پیشگیرانه‌ای به این موضوع دارد.

به گفته رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان، رشته جراحی عروق با خدمات ویژه‌ای که به بیماران دیابتی ارائه می‌دهد، در برطرف کردن مشکلات آنها نقش مهمی دارند.

وی رشته جراحی عروق را مددکار دیگر رشته‌های جراحی دانست و خاطرنشان کرد: جراحی عروق گیلان در مسیر مرزهای دانش حرکت می‌کند و در این زمینه پیشرو است.

برچسب ها
مطالب بیشتر
ارسال نظر

ارسال دیدگاهی در این باره