سه شنبه, ۳ بهمن ۱۳۹۶
اوقات شرعی نیمه شب شرعی به افق رشت ۲۳:۳۹
رئیس اداره میراث فرهنگی آستارا خبر داد

برگزاری دومین جشنواره غذای محلی در آستارا

شناسه خبر : ۸۹۶۵ - یکشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۴:۵۲

اجتماعی > گردشگری

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری آستارا از برگزاری دومین جشنواره غذاهای محلی در این شهرستان خبر داد.

پردل امیری‌نژاد در جمع کارکنان اداره میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری این شهرستان در مهمانسرای جهانگردی آستارا، اظهار کرد: برگزاری دومین جشنواره غذاهای محلی با همکاری هنرمندان صنایع‌دستی و واحدهای گردشگری آستارا در دستور کار است.
وی با بیان اینکه بالغ بر 24 واحد غذایی و گردشگری آستارا در جشنواره مذکور به عرضه غذاهای آماده و سرد محلی می‌پردازند، افزود: زمان برگزاری این جشنواره 6 مهر همزمان با روز جهانی گردشگری پیش‌بینی شده است.
رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آستارا هدف از برگزاری جشنواره مذکور را حفظ سنت‌ها و آشنایی با تغذیه سالم عنوان کرد.
وی گفت: کارشناسان بهداشت و تغذیه با حضور در جشنواره غذا موارد بهداشتی را به واحدهای غذایی و گردشگری آستارا گوشزد کنند.
امیری‌نژاد با بیان اینکه جذب گردشگر تنها با جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی تحقق نمی‌یابد تصریح کرد: برای جذب گردشگر داخلی و خارجی به تنوع غذایی نیاز داریم و این تنوع غذایی در سایه توجه بیش از پیش به جشنواره‌های فرهنگی و الگوگیری واحدهای گردشگری از یکدیگر امکان‌پذیر است.
به گفته رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری آستارا واحدهای غذایی و گردشگری این شهرستان در قالب جشنواره مذکور می‌توانند توانمندی و ظرفیت‌های نهفته خود را به معرض نمایش بگذارند.
امیری‌نژاد با اشاره به اینکه در قالب برگزاری چنین جشنواره‌هایی می‌توان غذاهای محلی آستارا از جمله غذای «لونگی» را به عنوان یک برند در استان و کشور معرفی کرد، یادآور شد: گردشگران استان زنجان را با جشنواره آش می‌شناسند.

برچسب ها
مطالب بیشتر
ارسال نظر

ارسال دیدگاهی در این باره