سه شنبه, ۳ بهمن ۱۳۹۶
اوقات شرعی نیمه شب شرعی به افق رشت ۲۳:۳۹
مدیر کل میراث فرهنگی گیلان خبر داد

احداث 4 هتل ستاره‌دار در گیلان

شناسه خبر : ۸۷۲۶ - شنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۱:۴۶

اجتماعی > تیتر یک > گردشگری

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گیلان از احداث چهار هتل 4 و 5 ستاره طی سال جاری در این استان خبر داد.

رضا علیزاده با بیان اینکه بخش‌ خصوصی فعالانه در حوزه گردشگری گیلان حضور دارد، اظهار کرد: بخش‌ خصوصی احداث هتل‌های ستاره‌دار را در دست ساخت دارد.
وی با اشاره به اینکه طرح بوم‌گردی و طبیعت‌گردی در دستور کار است، افزود: در نخستین روز از هفته دولت دفتر خدمات مسافری گیلان مورد بهره‌برداری قرار گرفت و همزمان با روز جهانگردی در پنجم مهر ماه امسال نیز تعدادی از طرح‌های گردشگری افتتاح می‌شود.
وی افتتاح هتل در رودبار، انزلی و لاهیجان و چهار دفتر خدمات مسافری و تعدادی واحد پذیرایی را در هفته جهانگردی عنوان کرد و گفت: امسال چهار هتل 4 و 5 ستاره در گیلان افتتاح می‌شود.
علیزاده افتتاح هتل‌های مذکور را از منابع صندوق توسعه ملی ذکر کرد و یادآور شد: صنعت گردشگری فرابخشی بوده و می‌توانیم تسهیل‌گری و تسهیل‌بخشی را داشته باشیم.
وی با اشاره به استقبال گردشگران از بناهای تاریخی و موزه‌های استان خاطرنشان کرد: در سه سال اخیر یک‌میلیون و 33 هزار و 400 نفر از بناهای تاریخی زیر نظارت میراث فرهنگی و موزه‌های گیلان بازدید کردند.
مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گیلان با تصریح بر اینکه صدور مجوز برای احداث هتل‌، مجتمع‌های اقامتی، مهمانپذیرها، واحدهای بین‌راهی و… از مرز 70 گذشته است، یادآور شد: در مدت مذکور یک‌هزار و 250 شغل در حوزه گردشگری گیلان ایجاد شده است.
وی بخش گردشگری گیلان را همراه با توسعه پایدار عنوان کرد و گفت: ظرفیت تاسیسات اقامتی و پذیرایی فعال گیلان با نظارت اداره کل میراث فرهنگی 32 درصد رشد یافته است که برگزاری جشنواره، نمایشگاه، برپایی کارگاه‌های آموزشی در حوزه‌های میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گیلان از جمله این اقدام‌ها است.
وی برطرف کردن مشکلات بیمه هنرمندان صنایع‌دستی گیلان را از جمله اولویت برنامه‌های میراث فرهنگی استان ذکر کرد و یادآور شد: اکنون در گیلان 3 هزار و 840 نفر هنرمند و صنعت‌گر در حوزه صنایع‌دستی بیمه هستند.

برچسب ها
مطالب بیشتر
ارسال نظر

ارسال دیدگاهی در این باره