سه شنبه, ۳۰ آبان ۱۳۹۶
اوقات شرعی نیمه شب شرعی به افق رشت ۲۳:۱۳
عضو کمیسیون بهداشت شورای رشت:

بازار بزرگ رشت وضعیت خطرناکی دارد

شناسه خبر : ۷۵۴۲ - دوشنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۵ - ۱۴:۲۰

اجتماعی > پزشکی سلامت

عضو کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای اسلامی شهر رشت گفت: بازار بزرگ رشت به لحاظ برخورداری از بافت فرسوده و قدیمی وضعیت خطرناکی در زمان حریق دارد.

اسماعیل حاجی‌پور در جلسه کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای اسلامی این شهر به وظایف مهم آتش‌نشانان اشاره کرد.
وی اظهار کرد: نجات فردی که در آسانسور گیر کرده و یا نجات افرادی که گرفتار حیوانات و خزندگان خطرناک هستند از جمله وظایف آتش‌نشانان است.
عضو کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای اسلامی شهر رشت با بیان اینکه سازمان آتش‌نشانی بالغ بر 30 نوع ماموریت دارد، ادامه داد: خاموش کردن آتش‌سوزی‌ها یکی از این ماموریت‌ها است.
وی با اشاره به اینکه نیروهای آتش‌نشان در مواجهه با حوادث تنها به فکر نجات مصدومان هستند، خاطرنشان کرد: آنها رد اینگونه موارد جان خود نادیده می‌گیرند.
حاجی‌پور غیرت و شجاعت آتش‌نشانان را ستودنی خواند و تصریح کرد: اعتقاد ما بر این است که نیروهای آتش‌نشان در بخش تبلیغات مظلوم واقع شده‌اند و باید در این حوزه بیشتر اطلاع‌رسانی شود.
وی به حادثه آتش‌سوزی اخیر در بازار رشت اشاره کرد و گفت: اخیراً اتفاق‌های بدی در شهر به‌وقوع پیوست که آتش‌سوزی بازار بزرگ رشت یکی از این حوادث بود.
عضو شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به وضعیت خطرناک بازار این شهر، یادآور شد: بارها گفته شده که بازار رشت وضعیت خطرناکی دارد و مانند انبار باروت است.
وی متذکر شد: اگر حادثه‌ آتش‌سوزی در کوچه‌های تنگ بازار اتفاق می‌افتاد خودروهای آتش‌نشانی قادر به ورود به آن کوچه‌ها نبودند و فاجعه‌ای عظیم به‌وقوع می‌پیوست.
حاجی‌پور به تأخیر در پرداخت حقوق نیروهای آتش‌نشان شهرداری رشت اشاره کرد و ضرورت پرداخت به‌موقع حقوق آنها را مورد تأکید قرار داد.

برچسب ها
مطالب بیشتر
ارسال نظر

ارسال دیدگاهی در این باره