سه شنبه, ۳ بهمن ۱۳۹۶
اوقات شرعی نیمه شب شرعی به افق رشت ۲۳:۳۹
مدیرکل ورزش و جوانان گیلان:

گیلان در المپیک ریو نماینده‌ای ندارد

شناسه خبر : ۶۹۳۴ - سه شنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۵ - ۱۹:۰۸

تیتر یک > ورزشی

مدیرکل ورزش و جوانان گیلان از توقیف خودروی هیأت ورزش روستایی و عشایری گیلان خبر داد و گفت: حساب چهار هیأت ورزشی گیلان مسدود شده است.

مسعود رهنما در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه گیلان جایگاه شایسته‌ای در ورزش المپیک ندارد اظهار کرد: کسب سهمیه در بازی‌های المپیک را توسط هیأت‌های ورزشی پیگیری می‌کنیم.
وی وجود نیروی انسانی متعهد و تخصص در ورزش را بسیار مهم عنوان کرد و افزود: گیلان در المپیک ریو نماینده‌ای ندارد.
مدیرکل ورزش و جوانان گیلان با بیان اینکه ورزشکار باید از درون باشگاه‌های داخل استان مطرح شود، تصریح کرد: رشته‌هایی را شناسناسایی کردیم تا در المپیک 2020 بتوانیم مدال کسب کنیم.
رهنما از آمایش سرزمینی در حوزه ورزش گیلان خبر داد و بیان کرد: متوجه رشته‌های ورزشی مختلف در استان هستیم و فعالیت‌ها در 10 رشته ورزشی برای کسب سهمیه برای المپیک 2020 پیگیری می‌شود.
وی در ادامه به مشکل قوانین در حوزه ورزش کشور اشاره کرد و گفت: مشکل تقنینی باید برطرف شود تا ورزش بتواند در مسیر خود حرکت کند.
مدیرکل ورزش و جوانان گیلان، صدور حکم رئیس هیأت‌های ورزشی در استان‌ها توسط رئیس فدراسیون‌ها را بی‌معنا دانست و خاطرنشان کرد: مشکل قوانین در هیأت‌های ورزشی در تمام کشور حاکم است.
رهنما از مسدود شدن حساب چهار هیأت ورزشی در گیلان خبر داد و یادآور شد: رؤسای سابق هیأت‌های ورزشی مذکور خانواده خود را در هیأت‌ها مشغول به‌کار کردند و این افراد پس از تغییر رؤسا از هیأت‌ها شکایت کردند و اکنون کسی پاسخگوی این رفتارها نیست.
وی با اشاره به توقیف خودروی هیأت ورزش روستایی و عشایری گیلان، اظهار کرد: آیین‌نامه هیأت‌های ورزشی باید تغییر کند.
مدیرکل ورزش و جوانان گیلان در ادامه با انتقاد از جزیره‌ای عمل کردن در رشته ورزشی فوتبال، افزود: طبق فدراسیون جهانی فوتبال، اساسنامه فدراسیون‌های ورزشی باید مطابق با قوانین داخلی کشورها باشد.
رهنما با بیان اینکه فوتبال ایران مانند کشورهای اروپایی نیست، تصریح کرد: در کشورهای اروپایی تمام فعالیت‌های فوتبال حرفه‌ای توسط بخش خصوصی انجام می‌شود.
وی به بازی تیم‌های فوتبال داماش و ملوان در زمین سازمان ورزش و جوانان گیلان اشاره کرد و گفت: تیم‌های فوتبال اروپایی دارای ورزشگاه اختصاصی هستند.
مدیرکل ورزش و جوانان گیلان با اشاره به اینکه حقوق بازیکنان در کشورهای خارجی توسط دولت‌ها پرداخت نمی‌شود، بیان کرد: معنا ندارد از حقوق یک‌میلیون و 900 هزار تومانی بنده مالیات کسر شود و به عنوان حقوق به بازیکنان فوتبال پرداخت کنند.

برچسب ها
مطالب بیشتر
ارسال نظر

ارسال دیدگاهی در این باره