سه شنبه, ۳۰ آبان ۱۳۹۶
اوقات شرعی نیمه شب شرعی به افق رشت ۲۳:۱۳
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان:

تغییر سبک زندگی عامل بروز بیماری‌های غیرواگیر است

شناسه خبر : ۶۳۸۵ - شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۲:۱۳

اجتماعی > پزشکی سلامت > تیتر یک

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه بیماری‌های غیرواگیر هر روز در حال پیشرفت است، گفت: پذیرفتن سبک جدید زندگی عامل بروز بیماری‌های غیرواگیر است.

شاهرخ یوسف‌زاده چابک بیماری‌های غیرواگیر را دغدغه مهم خواند و اظهار کرد: بیماری‌های غیرواگیر هر روز در حال افزایش و پیشرفت است.
وی تغییر ذائقه مردم نسبت به انواع غذاها و فعالیت در فضای مجازی، سلب قدرت خلاقیت و اندیشه‌های نوین و عدم تحرک را از جمله محدودیت‌ها در جامعه امروزه دانست.
رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی گیلان با بیان اینکه امروزه بیماری‌هایی مانند دیابت، مغزی، قلی و عروقی و… سلامت جامعه را تهدید می‌کند، تصریح کرد: پذیرفتن سبک جدید زندگی در بروز این بیماری‌ها نقش مهمی دارد.
وی افزایش کیفیت زندگی را امری مهم و ضروری خواند و گفت: حوزه معاونت بهداشت به تنهایی قادر بر غلبه بر بیماری‌هایی که سلامت جامعه را تهدید می‌کند نیست بلکه همکاری بین‌بخشی و داخلی و تعامل گروه‌ها و سازمان‌های برون‌بخشی نیز لازم است.
یوسف‌زاده چابک با اشاره به اینکه تاریخ بشر نشان‌دهنده نگرانی مردم از بیماری است، تصریح کرد: زمانی بیماری‌هایی مانند طاعون، سل، جذام و… زندگی مردم را به مخاطره انداخته بود و امروز آثاری از این بیماری‌ها نیست.
وی خاطرنشان کرد: باید دید آیا پیشرفت‌های علمی و تجهیزات پزشکی موجب ریشه‌کن شدن بیماری‌های مذکور شده و یا توجه به روش‌ها و تغییر نگاه انسان به زندگی در این زمینه نقش داشته است.
این مسؤول با تصریح بر اینکه امروزه با وجود امکانات و شرایط مدرن برای زندگی، تغییر سبک ایجاد شده است، یادآور شد: امروزه تنوع غذاها با گذشته به طور کامل متفاوت شده است.
وی با تأکید بر اینکه نگاه سلامت باید در تمام دانشگاه‌ها و حوزه‌ها جاری و ساری شود، متذکر شد: باید از ظرفیت‌های موجود در دانشگاه‌ها در مقوله سلامت به خوبی استفاده کرد.

برچسب ها
مطالب بیشتر
ارسال نظر

ارسال دیدگاهی در این باره