سه شنبه, ۳۰ آبان ۱۳۹۶
اوقات شرعی نیمه شب شرعی به افق رشت ۲۳:۱۳
استاندار گیلان خبر داد

بیمارستان پارس خردادماه افتتاح می شود

شناسه خبر : ۵۵۰۷ - شنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۵ - ۲۱:۴۰

اجتماعی > پزشکی سلامت > تیتر یک

استاندار گیلان به احداث دو بیمارستان بخش خصوصی در استان اشاره کرد و گفت: بیش از یک‌هزار و 200 تخت بیمارستانی در گیلان در حال احداث است.

محمدعلی در جریان بازدید از بیمارستان 220 تختخوابی در حال احداث «پارس» اظهار کرد: به‌دنبال ارتقای امکانات بیمارستانی در گیلان هستیم.
وی به ساخت یک‌هزار و 200 تخت بیمارستانی در شش بیمارستان دولتی و دو بیمارستان خصوصی در گیلان اشاره کرد و افزود: تعداد 230 تخت مربوط به بیمارستان بخش خصوصی است.
استاندار گیلان، خواستار جدیت وزارت راه و شهرسازی در اتمام پروژه‌های بیمارستانی در این استان شد و بیان کرد: بیمارستان‌های دولتی در شهرهای آستارا، تالش، رضوانشهر، لنگرود و 400 تختخوابی در رشت در حال احداث است.
نجفی با بیان اینکه دو بیمارستان گیلان آماده افتتاح است، تصریح کرد: اگر تجهیزات بیمارستان‌های مذکور آماده باشد به‌سرعت آنها را به بهره‌برداری می‌رسانیم.
وی بر مشارکت بخش خصوصی در احداث مراکز درمانی تأکید کرد و گفت: دولت به‌تنهایی نمی‌تواند تمام امکانات در بخش بیمارستانی را فراهم کند.
استاندار گیلان با اشاره به خریداری و نصب تجهیزات بیمارستان «پارس»، خاطرنشان کرد: بیمارستان مذکور در بخش خصوصی بی‌همتاست و تا یک‌ماه و نیم دیگر به بهره‌برداری می‌رسد.
نجفی به سرمایه‌گذاری 60 میلیارد تومانی بخش خصوصی برای احداث بیمارستان «پارس» در رشت اشاره کرد و یادآور شد: تمام دستگاه‌های اجرایی برای بهره‌برداری بیمارستان مذکور باید تلاش کنند.
از سال 87 احداث بیمارستان 220 تختخوابی «پارس» در 9 طبقه و 18 اتاق عمل آغاز شده و با 98 درصد پیشرفت فیزیکی در خرداد ماه امسال به بهره‌برداری می‌رسد.
بیمارستان «پارس» با رعایت کامل استانداردهای سازمان هواپیمایی کشوری و نظامنامه «هلی‌پورت» موفق به دریافت مجوز بهره‌برداری از سازمان هواپیمای کشوری شده است.
رعایت کامل مفاد نظامنامه «هلی‌پورت»، تنظیم تفاهمنامه با شرکت هلی‌کوپتری مربوطه، انعقاد دستورالعمل‌های هماهنگی با فرودگاه رشت، استقرار دائمی جعبه کمک‌های اضطراری نزدیک «هلی‌پورت»، استقرار یک نفر «HLO» و دو نفر آتش‌نشان آموزش دیده و استفاده از فرکانس هوانوردی شرکتی هلی‌کوپتری مربوطه برای ارتباط با خلبان از ویژگی‌های بیمارستان پارس است.
با راه‌اندازی بیمارستان پارس برای 700 نفر از پرستاران و متخصصان پزشکی اشتغالزایی می‌شود.

برچسب ها
مطالب بیشتر
ارسال نظر

ارسال دیدگاهی در این باره