سه شنبه, ۳۰ آبان ۱۳۹۶
اوقات شرعی نیمه شب شرعی به افق رشت ۲۳:۱۳
مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر گیلان خبر داد

اجرای طرح «مروجین سلامت» در گیلان

شناسه خبر : ۴۹۷۴ - سه شنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۵:۴۱

اجتماعی > پزشکی سلامت

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر گیلان از اجرای طرح «مروجین سلامت» برای کاهش آسیب‌های چهارشنبه پایان سال در این استان خبر داد.

علیرضا خصوصی در جمع خبرنگاران با اشاره به اجرای سومین طرح «مروجین سلامت» در گیلان اظهار کرد: طرح مذکور در راستای کاهش آسیب‌های چهارشنبه پایان سال اجرایی شده است.
وی به مشارکت نیروی انتظامی و آموزش و پرورش در اجرای طرح «مروجین سلامت» در گیلان اشاره کرد و افزود: جمعیت هلال‌احمر با آموزش و ثبت‌نام از علاقه‌مندان در پایگاه‌های ثابت داوطلبی، مدارس و مراکز پر تردد مشورت‌های لازم در رعایت نکته‌های ایمنی و کاهش خطر به خانواده‌ها را ارائه می‌کند.
مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر گیلان در ادامه با بیان اینکه اجرای طرح «فرشتگان رحمت» از ابتدای اسفند ماه جاری در 114 پایگاه داوطلبی هلال‌احمر استان آغاز شده است، تصریح کرد: کمک‌های دریافتی از مردم توسط داوطلبان بسته‌بندی شده و در قالب سبدهای غذایی بین خانواده‌های بی‌سرپرست، کم درآمد و بیماران صعب‌العلاج توزیع می‌شود.
خصوصی هدف از اجرای طرح مذکور را ایجاد زمینه مشارکت خیران و نیکوکاران در اجرای برنامه‌های عام‌المنفعه خواند و بیان کرد: هدایت کمک‌های مردمی در ارتقای اثربخشی خدمات داوطلبانه و حمایت از اقشار نیازمند به‌ویژه زنان و کودکان بی‌سرپرست از جمله اهداف طرح «فرشتگان رحمت» در گیلان است.
وی همدلی و همدردی با خانواده‌های کم درآمد در آستانه سال جدید را از اهداف طرح مذکور در گیلان ذکر کرد و گفت: مبلغ دو میلیارد تومان خیران گیلانی به نیازمندان کمک کردند.
مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر گیلان با اشاره به اجرای طرح «نیابت» در استان، خاطرنشان کرد: در آستانه نوروز سال 95 طرح مذکور با مشارکت داوطلبان و خیران با شعار «هیچ سالمندی در سال نو تنها نمی‌ماند»، اجرایی شده است.
خصوصی یادآور شد: داوطلبان در طرح «نیابت» پس از سازماندهی در گروه‌های مختلف با شناسایی خانواده‌های شهدا، جانبازان و سالمندانی که فرزندی ندارند در خرید روزانه، خانه‌تکانی و پهن کردن سفره هفت‌سین به این خانواده‌ها کمک می‌کنند.
وی با بیان اینکه طرح ملی امداد و نجات با اجرای برنامه‌های آموزش نجات‌گران از 15 اسفندماه جاری در گیلان آغاز شده است، اظهار کرد: 2 هزار و 100 نفر روز از نیروهای کارآمد امدادی در شعبه‌های جمعیت هلال‌احمر به مسافران امدادرسانی می‌کنند.
مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر گیلان به ارائه خدمات درمانی در 27 پایگاه امدادی استان اشاره کرد و افزود: امدادگران با دریافت آخرین اطلاعات امدادی دانش خود را به‌روز کرده و در 16 شهرستان به همراه 25 دستگاه آمبولانس، 11 دستگاه خودروی نجات، 16 دستگاه موتورسیکلت امدادی، پنج دستگاه موتور آمبولانس، 19 خودروی کمک‌دار، 9 دستگاه قایق و یک فروند چرخبال خدمات امدادی را به مردم ارائه می‌کنند.
خصوصی با اشاره به اجرای چهاردهمین دوره طرح راهنمای مسافران نوروزی با عنوان «طرح ملی ایمنی و سلامت»، بیان کرد: طرح مذکور با شعار «بی‌گدار به جاده نزنیم، ظریف برانیم» در گیلان اجرایی شده است.
وی از برپایی 25 دستگاه چادر ایستگاه سلامت در گیلان خبر داد و تصریح کرد: 9 ایستگاه طرح «سحاب» در شهرهای رشت، فومن، بندر انزلی، لنگرود، آستانه‌اشرفیه، صومعه‌سرا، رودسر، آستارا و رودبار برپا شده است.
مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر گیلان به استقرار 18 دستگاه چادر با عنوان «خیمه‌های نماز» در نوروز سال 95 در استان اشاره کرد و گفت: 17 ایستگاه «دوستار کودک» با همراهی 800 نفر نیروی آموزش دیده عضو جوان جمعیت هلال‌احمر گیلان آماده ارائه خدمات به شهروندان هستند.

برچسب ها
مطالب بیشتر
ارسال نظر

ارسال دیدگاهی در این باره