سه شنبه, ۳۰ آبان ۱۳۹۶
اوقات شرعی نیمه شب شرعی به افق رشت ۲۳:۱۳
با حضور مسئولان

فاز دوم رادیوتراپی انرژی مرکز دانشگاهی رازی رشت راه‌اندازی شد

شناسه خبر : ۴۲۵۲ - چهارشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۴:۳۵

اجتماعی > پزشکی سلامت

فاز دوم رادیوتراپی انرژی مرکز دانشگاهی بیمارستان رازی رشت با حضور مسئولان مربوطه راه‌اندازی شد.

رئیس بخش رادیوتراپی مرکز دانشگاهی بیمارستان رازی رشت در جریان راه‌اندازی فاز دوم این بخش اظهار کرد: در این بخش درمان تومورهای بدخیم و گاهی خوش‌خیم انجام می‌شود.
مهرسا مجد‌آیین، افزود: دستگاه رادیوتراپی از مجهزترین و پیشرفته‌ترین دستگاه‌هایی است که در ایران وجود دارد و دستگاه‌های اولیه برای این درمان نوانرژی بودند.
وی با بیان اینکه توسط دستگاه مذکور می‌توانیم طراحی درمان رایانه‌ای 3D برای بیماران انجام دهیم، گفت: این بخش در مجموع 12 نفر پرسنل دارد و پنج پزشک متخصص در آن مشغول به فعالیت هستند.
مدیر عامل مرکز دانشگاهی رازی رشت نیز در مراسم مذکور اظهار کرد: فاز نخست بخش رادیوتراپی مرکز دانشگاهی رازی رشت سال گذشته افتتاح شده بود.
سیروس امیرعلوی تصریح کرد: امروز فاز دوم این بخش افتتاح شده و در مدت یک ماه آینده و با تایید انرژی اتمی درمان بیماران در بخش رادیوتراپی آغاز می‌شود.
این مسئول با اشاره به اینکه در شرایط فعلی مرکز دانشگاهی رازی رشت ظرفیت پذیرش روزانه حدود 85 نفر بیمار را دارد، یادآور شد: فاز نخست و دوم این بخش قادر به پذیرش روزانه 150 نفر بیمار است.
وی نحوه درمان بیماران را بستگی به نوع تومور درمان و زمان متفاوت آن عنوان کرد و متذکر شد: برای راه‌اندازی فاز دوم رادیوتراپی 6 میلیارد تومان هزینه شده است.
علوی با بیان اینکه با راه‌اندازی بخش رادیوتراپی دیگر نیازی نیست که بیماران برای درمان به تهران اعزام شوند، خاطرنشان کرد: بیمارانی که دارای دفترچه بیمه هستند می‌توانند به صورت رایگان در مرکز مذکور مورد مداوا قرار گیرند.

برچسب ها
مطالب بیشتر
ارسال نظر

ارسال دیدگاهی در این باره