شنبه, ۳۰ دی ۱۳۹۶
اوقات شرعی نیمه شب شرعی به افق رشت ۲۳:۳۸
استاندار گیلان خبر داد

افتتاح 400 میلیارد تومان پروژه ICT گیلان در دهه فجر

شناسه خبر : ۳۷۸۸ - سه شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۴ - ۰۰:۰۸

اقتصادی > تیتر یک > دانش و فن آوری

استاندار گیلان گفت: دهه فجر امسال 400 میلیارد تومان پروژه ICT در گیلان افتتاح می‌شود.

به گزارش قلم نیوز، محمدعلی نجفی در جلسه شورای اداری گیلان با اشاره به نتیجه برجام، اظهار کرد: بهار امسال پس از موفقیت ایران در مذاکرات هسته‌ای رئیس جمهور به گیلان سفر کرد و امروز خوشحال هستیم که با پیروزی ملت ایران جلسه شورای اداری استان را تشکیل داده ایم.
وی با بیان اینکه تمام تلاش‌ها برای آسایش و رفاه ملت ایران است، تصریح کرد: ارتباط نظام بانکی کشور که سال‌های گذشته با نقاط مختلف دنیا قطع شده بود پس از اجرایی شدن برجام دوباره برقرار می‌شود.
استاندار گیلان با اشاره به اینکه ملت ایران هزینه بسیاری پرداخت کرده است، گفت: امیدواریم شیرینی پس از برجام به کام همه بنشیند.
وی از برگزاری نخستین کنگره ملی 8 هزار شهید گیلان خبر داد و یادآور شد: این کنگره ملی اوایل سال 95 در گیلان برگزار می‌شود.
نجفی گیلان را دارای محیطی آرام خواند و خاطرنشان کرد: گیلان از جمله امن‌ترین استان‌های کشور است.
وی با بیان اینکه گیلان رتبه نخست بهبود فضای کسب و کار را دارد، گفت: توانستیم بیکاری را کاهش دهیم و از رتبه دهم عبور کردیم و آمارها در حال بهبود است.
استاندار گیلان با اشاره به اینکه نرخ تورم در این استان کاهش دارد، افزود: نرخ تورم گیلان دو درصد کمتر از کشوری است.
وی اظهار کرد: در بحث راه‌آهن، آزادراه، راه روستایی و … از میانگین کشوری 12 تا 14 درصد عقب‌تر بودیم و اکنون در حال جبران هستیم.
نجفی با بیان اینکه در زیرساخت‌های عمرانی تلاش بسیاری در حال انجام است، خاطرنشان کرد: در دهه فجر امسال 400 میلیارد تومان پروژه آی‌سی‌تی در گیلان افتتاح می‌شود.
وی به برگزاری انتخابات آینده اشاره کرد و یادآور شد: امسال تلاش شده تمام اندیشه‌های مختلف در انتخابات هفتم اسفند ماه امسال شرکت کنند.

برچسب ها
مطالب بیشتر
ارسال نظر

ارسال دیدگاهی در این باره