شنبه, ۴ آذر ۱۳۹۶
اوقات شرعی اذان صبح به افق رشت ۰۵:۳۰
مدیرکل فناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت استانداری گیلان خبر داد

اتصال حدود 60 دستگاه اجرایی گیلان به شبکه اختصاصی دولت

شناسه خبر : ۳۵۱۹ - چهارشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۴ - ۱۵:۱۷

اجتماعی > دانش و فن آوری

مدیرکل فناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت استانداری گیلان از اتصال حدود 60 دستگاه اجرایی استان به شبکه اختصاصی دولت «GDN» خبر داد.

به گزارش قلم نیوز، فرزاد توکلی در مراسم افتتاح سامانه مکاتبات اداری از طریق دفاتر پیشخوان دولت گفت: توسعه‌ زیرساخت شبکه‌ دولت موجب ایجاد بستری امن، مطمئن، ارزان و پرسرعت می‌شود.
وی توسعه زیرساخت‌ شبکه دولت را به عنوان زیرساخت ارتباطات دستگاه‌های اجرایی استان و کشور در راستای ارائه سرویس‌ بین دستگاه‌های دولتی دانست.
مدیرکل فناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت استانداری گیلان از اتصال حدود 60 دستگاه اجرایی به شبکه اختصاصی دولت «GDN» خبر داد و افزود: در سال‌های اخیر با گسترش فناوری‌های بی‌سیم، امکان سرعت بخشیدن به ایده دولت الکترونیک با استفاده از سیستم‌های تلفن همراه بیش از بیش مورد استقبال قرار گرفته است.
توکلی با اشاره به اینکه طرح پروژه دولت همراه در گیلان به عنوان دومین استان با مشارکت اپراتور سوم کشور اجرایی می‌شود، تصریح کرد: با اجرای این طرح بستری امن و اقتصادی از طریق کانال‌های اختصاصی در اختیار دستگاه‌های اجرایی عضو شبکه دولت قرار می‌گیرد.
وی زیرساخت سامانه سیتاد را امن و مطمئن برای تبادل اطلاعات الکترونیکی بین سازمان‌های مختلف دولتی عنوان کرد و یادآور شد: سامانه مکاتبات اداری از طریق دفاتر پیشخوان دولت سومین طرحی است که مورد بهره‌برداری قرار گرفت.
این مسئول گیلان را سومین استان از نظر تعداد نسبی دفاتر شهری و نخستین استان کشور در تبدیل دفاتر ICT روستایی به پیشخوان روستایی معرفی کرد و یادآور شد: کاهش ترددهای شهری و هزینه، کاهش فساد اداری، چابک‌سازی سازمانی و افزایش سطح رضایتمندی مردم از دستاوردهای راه‌اندازی سامانه مذکور است.
توکلی ادامه داد: با اتصال شبکه اختصاصی دفاتر پیشخوان دولت در شهر روستا به شبکه اختصاصی دولت این امکان برای تمام شهروندان و روستاییان گیلان مهیا می‌شود که بدون مراجعه حضوری به اداره‌ها و دستگاه‌های اجرایی نسبت به ثبت درخواست، پیگیری مکاتبات و حتی دریافت پاسخ از طریق دفاتر پیشخوان دولت در شهرها و روستاهای سراسر استان اقدام کنند.
به گزارش قلم نیوز امروز از 6 طرح زیرساخت فناوری اطلاعات و خدمات دولت الکترونیک در گیلان رونمایی شد.
توسعه زیرساخت شبکه اختصاصی دولت، سامانه یکپارچه تبادل اطلاعات دانا «سیتاد»، سامانه مکاتبات اداری از طریق دفاتر پیشخوان دولت، سامانه دولت همراه، سامانه آموزش کارکنان دولت در حوزه فاوا در بستر شبکه دولت و سامانه استعلامات بین دستگاهی 6 طرحی بودند که با حضور معاون امور دولت و استان‌های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، ملکی‌تبار رئیس مرکز فناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت نهاد ریاست جمهوری، استاندار گیلان و … به بهره‌برداری رسید.

برچسب ها
مطالب بیشتر
ارسال نظر

ارسال دیدگاهی در این باره