شنبه, ۴ آذر ۱۳۹۶
اوقات شرعی اذان صبح به افق رشت ۰۵:۳۰
وزير ارتباطات وفناوري اطلاعات:

شبكه پستي همواره خود را با شرايط مختلف تطبيق داده است

شناسه خبر : ۲۴۸۶ - سه شنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۴ - ۰۰:۰۰

دانش و فن آوری

وزير ارتباطات وفناوري اطلاعات در مراسم گراميداشت روز جهاني پست شبكه پستي را شبكه اي مردمي خواند كه به دليل قدمت خود همواره خود را با شرايط مختلف تطبيق داده است .

به نقل از روابط عمومي شركت پست در مراسمي كه به منظور گراميداشت روز جهاني پست در تاريخ نوزدهم مهرماه جاري در مركز همايش هاي شهيد قندي با حضور دكتر واعظي،‌وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات،‌ معاونين وزير، مديران ارشد وزارت ارتباطات و شركت هاي تابعه و مسئولين و مديران شبكه پستي كشور برگزار شد ،‌دكتر واعظي پست را نهادي با قدمت زياد دانست كه همواره خود را با شرايط مختلف تطبيق داده و با استفاده از ابزارهاي جديد توانسته قدرت بالندگي خود را حفظ كند.
چابك سازي ساختار، آموزش،‌ نوسازي امكانات قديمي، افزايش كارايي ،‌توسعه زيرساخت ها و خلق سرويس هاي جديد و همكاري با بخش خصوصي از مواردي بود كه وزير ارتباطات در اين راستا به آن اشاره كرد و اين موارد را جزو نقاط قوت شبكه پستي بيان كرد.
وي با بيان اين كه در تمام دنيا به پست به عنوان قلمرو واحد نگاه مي شود افزود: از اين رو كه اين فعاليت از دست دولت خارج شده است و عمق آن در مطالبات ملت هاست، توانسته همواره فعاليت خود را حفظ نمايد.
واعظي در ادامه ضمن اعلام رضايتمندي خود در خصوص فعاليت گسترده پست و همكاري با بخش خصوصي گفت: در بعد اقتصادي سياست هاي دولت صرفا به وسيله تعامل جدي با بخش خصوصي محقق خواهد شد.
وزير ارتباطات با اشاره به اين كه بخش خصوصي براي ما شريك است نه رقيب؛ ادامه داد:در كشورهاي توسعه يافته كه بستر ارتباطات الكترونيك هستند فعاليت هاي پست با همكاري تنگاتنگ بخش خصوصي صورت مي گيرد.
وي با اشاره به پيام دبيركل اتحاديه جهاني پستي مبني بر تغيير پست همپاي دنيا گفت: پست ايران بايد براي شرايط جديد آماده شده و خود را براي انجام امور بزرگ تر مجهز كند.
دكتر واعظي در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به امكانات و ظرفيت هاي شبكه پستي،مهمترين و بهترين سرمايه پست را نيروي انساني خواند و افزود : توجه به نيروي انساني موجب نوآوري و خلق كارايي در همكاران خواهد شد.
وزير ارتباطات در ادامه گفت: اين سرمايه مهم را در سازمان نبايد از دست داد زيرا كه نيروي انساني موجب خلق ثروت و نوآوري است و بايد تكريم همكاران و آموزش را در راس كارها قرار داد.
وي در اين رابطه اضافه كرد: تك تك همكاران مجموعه پست براي من داراي ارزشي وي‍ژه بوده و بايد از لحاظ شرايط رفاهي ومعيشت در وضعيت مناسبي باشند.
دكتر واعظي با تاكيد بر اهميت ارتباط رساني به مناطق محروم و اختصاص بودجه به اين امر؛ گفت: باتوجه به قرارگرفتن 30 درصد جمعيت كشور در روستاها ، بايد در اين راستا سرمايه گذاري مناسب صورت گرفته و با ابزار نويني مثل تجارت الكترونيك پست به اين عزيزان خدمت رساني شود.
در پايان تمبر فاخر (طلا و نقره) با طرح حافظ شيرازي از سوي وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات رونمايي شد.
براساس این گزارش دکتر واعظی به همراه مهندس مهری در نشست خبری با اصحاب رسانه حضور یافت و به سوالات آنها پاسخ گفت.

برچسب ها
مطالب بیشتر
ارسال نظر

ارسال دیدگاهی در این باره