شنبه, ۴ آذر ۱۳۹۶
اوقات شرعی اذان صبح به افق رشت ۰۵:۳۰
نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس:

بها دادن به نخبگان سرمایه جامعه اسلامی را تقویت می‌کند

شناسه خبر : ۲۲۸۳ - چهارشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۰۰:۰۰

دانش و فن آوری

نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی گفت: بها دادن به نخبگان به عنوان سرمایه‌های اجتماعی زمینه‌ای را فراهم می‌آورد تا کشور ما در ریل توسعه حقیقی قرار گرفته و از کاروان و قافله پیشرفت‌های علمی عقب نماند.

جلیل جعفری بنه خلخال در مراسم تجلیل از نخبه خلخالی اظهار کرد: حسین عیوضی پرگو نشان داد که نسل جدید، آینده درخشانی برای کشور اسلامی‌ ایران رقم خواهد زد.
وی با اشاره به این اصل مهم که نخبگان و ذهن‌های خلاق است که آینده ایران اسلامی را درخشان‌تر خواهد کرد، گفت: با عنایت به پیشرفت معجزه‌آسای علم و فناوری در جهان، آینده علمی جهان از آن کسانی خواهد بود که با ذهن خلاق به ابتکارات و اختراعات جدیدی دست بزنند.
این نماینده مجلس ادامه داد: دانش‌آموز نخبه حسین عیوضی پرگو قطعا از مفاخر علمی و مبتکر آینده کشور خواهد بود و به والدین این دانش‌آموز که از دلسوزان منطقه هستند و در راستای عمران و آبادانی منطقه سرمایه‌گذاری قابل توجهی در راستای اشتغالزایی انجام داده‌اند به دلیل تربیت چنین نوجوانی تبریک می‌گویم و از مسئولان استان و شهرستان می‌خواهم در فرصتی مناسب مراسمی برای تقدیر از این نخبه علمی و  مخترع تدارک ببینند.
حسین عیوضی اصالتا از شهرستان کوثر است و از یک خانواده خوشنام کوثری از روستای نخبه‌خیز پرگو به دنیا آمده و در حال حاضر در استان البرز مشغول به تحصیل است.
در چهل و سومین مسابقات اختراعات و ابتکارات ( ژنو ـ سوئیس 2015 ) که از سوی فدراسیون جهانی اختراعات در کشور سوئیس و در شهر ژنو برگزار شد، دانش‌آموز حسین عیوضی پرگو به همراه دیگر همکلاسی خود با اختراع «دستگاه غذاپز هوشمند» شرکت کرده بود موفق به افتخارآفرینی برای کشور عزیز اسلامی‌مان شدند.
این مسابقات از 15 فروردین لغایت 26 فروردین‌ماه جاری از سوی حکومت فدرال سوئیس و سازمان جهانی مالکیت فکری (WIPO) برگزار شد که بیش از یک هزار مخترع از 45 کشور جهان در آن حضور داشتند.
مدال برتر هیئت ژولی مسابقات اختراعات و فدراسیون اختراعات کشورهای تایوان و بحرین به حسین عیوضی و علی توحیدیان از ایران تعلق گرفته است.

برچسب ها
مطالب بیشتر
ارسال نظر

ارسال دیدگاهی در این باره