شنبه, ۴ آذر ۱۳۹۶
اوقات شرعی اذان صبح به افق رشت ۰۵:۳۰
مدیرعامل تلفن همراه اول خبر داد

راه‌اندازی 17 هزار سایت نسل جدید تلفن همراه در کشور

شناسه خبر : ۲۲۴۳ - پنج شنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۴ - ۰۰:۰۰

دانش و فن آوری

مدیرعامل تلفن همراه اول از راه‌اندازی 17 هزار سایت جدید نسل سوم و چهارم تلفن همراه تا پایان امسال در کشور خبر داد.

وحید صدوقی عصر امروز در جمع کارکنان مخابرات گیلان با اشاره به اختصاص 2 هزار و 500 میلیارد تومان اعتبار به تلفن همراه اول در سال 94 اظهار کرد: 96 درصد از جمعیت کشور از نسل دوم اینترنت برخوردار هستند.
وی به راه‌اندازی نسل سوم اینترنت در مدت 18 ماه آینده در کشور اشاره کرد و افزود: اکنون 45 هزار روستا و 70 هزار کیلومتر از جاده‌های کشور زیر پوشش تلفن همراه است.
صدوقی با بیان اینکه 600 هزار مشترک ایرانسل با استفاده از رومینگ سال 93 از شبکه همراه اول استفاده کردند، تصریح کرد: سه هزار میلیارد تومان برای بخش رادیوترانک سرمایه‌گذاری شده است.
مدیرعامل تلفن همراه اول از راه‌اندازی 17 هزار سایت جدید نسل سوم و چهارم تلفن همراه تا پایان سال 94 در کشور خبر داد و بیان کرد: امسال 10 هزار سایت «وای فای» و «آتلودینگ» در کشور راه‌اندازی می‌شود.
به گفته وی، سال گذشته یک‌هزار و 200 میلیارد تومان تسهیلات برای توسعه و تکمیل پروژه‌های تلفن همراه کشور سرمایه‌گذاری شده است.
صدوقی با اشاره به اینکه 8 هزار و 100 سایت تلفن همراه اول سال گذشته راه‌اندازی شده است، خاطرنشان کرد: سال 93 تعداد چهار هزار سایت نسل دوم بازسازی و نوسازی شده است.

برچسب ها
مطالب بیشتر
ارسال نظر

ارسال دیدگاهی در این باره