شنبه, ۴ آذر ۱۳۹۶
اوقات شرعی اذان صبح به افق رشت ۰۵:۳۰
وزیر ارتباطات خبر داد

بهره‌مندی 25 هزار روستای کشور از اینترنت در سال جاری

شناسه خبر : ۲۲۴۰ - پنج شنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۴ - ۰۰:۰۰

دانش و فن آوری

وزیر ارتباطات و فناوری گفت: امسال 25 هزار روستای کشور از اینترنت بهره‌مند می‌شوند.

محمود واعظی پیش از ظهر امروز در جمع مدیرعامل و کارکنان مخابرات گیلان با اشاره به اقدام‌های ارتباطی کشور اظهار کرد: با توجه به محدودیت‌های کشور به لحاظ تحریم، در زمینه تکنولوژی پیشرفته اقدام‌هایی در حال انجام است.
وی با اشاره به اینکه مقداری از تجهیزات تکنولوژی مذکور از داخل و خارج تهیه می‌شود، تصریح کرد: امیدواریم بتوانیم کشور را به پویایی و پیشرفت برسانیم.
وزیر ارتباطات از بهره‌ مندی 8 هزار روستای کشور از اینترنت خبر داد و گفت: 10 درصد این آمار یعنی 800 روستا در گیلان از اینترنت بهره‌مند هستند که تا پایان سال جاری 500 روستای باقی‌مانده نیز از اینترنت بهره‌مند می‌شوند.
وی با اشاره به برگزاری جشن برخورداری از اینترنت در روستاهای آستانه‌اشرفیه، خاطرنشان کرد: 108 روستای آستانه‌اشرفیه به عنوان پایلوت دارای اینترنت هستند و در تلاش هستیم در سال جاری تمام روستاها از اینترنت برخوردار شوند.
واعظی از بهره‌مندی اینترنت 25 هزار روستای کشور در سال جاری خبر داد و یادآور شد: تعهدات دولت‌های گذشته برای دولت‌های بعدی الزام‌آور است و موظف هستیم تعهد این دولت‌ها را انجام دهیم.
رئیس جمهور با همراهی اعضای هیئت دولت روز گذشته وارد گیلان شد و امروز در دومین روز از این سفر، روحانی در جلسه شورای اداری استان حضور یافته و مصوباتی را برای این استان خواهد داشت.

برچسب ها
مطالب بیشتر
ارسال نظر

ارسال دیدگاهی در این باره