شنبه, ۳۰ دی ۱۳۹۶
اوقات شرعی نیمه شب شرعی به افق رشت ۲۳:۳۸
استاندار :

گيلان داراي امنيت پايداري است

شناسه خبر : ۲۰۲ - دوشنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۲ - ۰۰:۰۰

سیاسی

قلم نیوز : استاندار گيلان در شوراي اداري كه با حضور دادستان كل كشور برگزار شد با اشاره به بالابودن تراكم جمعيتي در گيلان نسبت به سايراستانهاي كشور پس از تهران اظهار داشت : اين استان داراي تنوع بسيار اقوام و خرده فرهنگ هاست كه يك امتياز براي گيلان محسوب مي شود .

به گزارش قلم نیوز : كيهان هاشم نيا با بيان اينكه گيلان سياسي ترين استان كشور است ، تصريح كرد : سياسي بودن مردم اين استان موجب توجه و درك راحت تر مسائل سياسي ، بين المللي ، فرهنگي و امنيتي توسط آنان شده است .
وي اضافه كرد : ميزان امنيت بسيار مهم است كه در گيلان به تأمين آن توجه ويژه اي شده و مديريت خوبي در اين زمينه صورت گرفته است .
استاندار گيلان با تأكيد برايجاد امنيت براي سرمايه گذاران بخش خصوصي گفت : در گيلان برخلاف ساير استانها ، مشكل ظرفيتهاي سرمايه گذار نداريم اما بايد تلاش كرد به تناسب اين ظرفيت نسبت به جذب سرمايه گذار اقدام كنيم
استاندار گيلان  همچنين با اشاره به فرارسيدن سالروز رحلت بنيانگذار نظام مقدس جمهوري اسلامي و قيام 15 خرداد اظهار داشت: همه بايد براي بزرگداشت اين ايام اهتمام ويژه اي بورزيم .
وي همچنين با تاكيد بر برگزاري انتخاباتي پرشور افزود : دستگاه هاي اجرايي نميتوانند در طرفداري از افراد وارد شوند، اما وظيفه دارند تمام تلاش خود را براي حضور حداكثري مردم در انتخابات 24 خرداد بكار گيرند.
استاندار گيلان همچنين از مصوبات جديد هئيت دولت براي پيشرفت و آباداني استان خبرداد و گفت :  وزارت راه و شهرسازي با همكاري معاونت برنامه ريزي و نظارت راهبردي رئيس جهور و استانداري و با رعايت قوانين و مقررات نسبت به تسريع در اتمام طرح كنار گذر لنگرود ، افزايش ميزان وام مسكن مهر از دويست و پنجاه ميليون به سيصد ميليون  ريال  و تأمين تأسيسات مورد نياز مسكن مهر در استان توسط وزارتخانه هاي نفت و نيرو اقدام كند .
وي ادامه داد دبيرخانه شوراي هماهنگي مناطق ازاد تجاري – صنعتي و ويژه اقتصادي با همكاري معاونت برنامه ريزي و نظارت راهبردي رئيس جمهور و استانداري و با رعايت قوانين و مقررات نسبت به تأمين اعتبار طرح زيرسازي راه آهن آنتني از راه آهن رشت – انزلي به بندر كاسپين منطقه آزاد انزلي از محل اعتبارات منطقه آزاد انزلي با اجراي ريل از طريق راه آهن جمهوري اسلامي ايران اقدام نمايد .
استاندار همچنين از اختصاص مبلغ بيست ميليارد جهت ساخت يادمان در محل شهادت ميرزاكوچك خان  ، اختصاص اعتبار لازم براي نيروگاه زباله سوز رشت ، تأسيس بنياد ميرزاكوچك خان با همكاري سازمان ميراث فرهنگي ، صنايع دستي و گردشگري و استانداري خبرداد .
دادستان كل كشورهم  در ادامه اين جلسه گفت : قوه قضائيه تمام تلاشش گسترش عدالت است و در اين راستا نظارت داخلي خود را بيش از پيش تقويت نموده است .
حجت الاسلام والمسلمين محسني اژه اي با اشاره به در پيش بودن انتخابات 24 خرداد افزود : وزارت كشور شوراي نگهبان ، فرماندارن ، نيروهاي انتظامي و امنيتي آمادگي كامل براي برگزاري يك انتخابات خوب سالم و در شأن جمهوري اسلامي ايران را دارند .
وي با اشاره به توطئه دشمنان براي برهم زدن فضاي سياسي ، اجتماعي ، فرهنگي و اقتصادي كشور و كم كردن روحيه اميد در بين مردم ، اظهار داشت : دشمنان و بدخواهان ملت ايران تمام تلاش خود را براي ايجاد نا امني و عقب انداختن انتخابات و ايجاد اخلال در آن بكار گرفتند اما به جرأت مي توان گفت : كه بيش از 90 درصد اهداف آنها شكست خورده است .
حجت الاسلام و المسلمين محسني اژه اي با تأكيد براينكه هيچ فردي و در هيچ جايگاه نبايد استقلال قوه قضائيه را زير سئوال ببرد اظهار داشت  : اگر قوه قضائيه مستقل و مقتدر باشد در پيشرفت كشور بسيار تأثيرگذار خواهد بود .
رئيس مجمع نمايندگان گيلان نيز در اين جلسه با بيان اينكه امنيت و اقتصاد بيشترين موضوعات مورد توجه در كشور است گفت : هرچه قوه قضائيه موفق تر باشد ، عدالت و پيشرفت و امنيت دركشورتقويت مي شود .
ايرج نديمي افزود : باتوجه به ايجاد زيرساخت هاي مهم در استانهاي شمالي به ويژه گيلان بايد به مسائل امنيتي و قضايي اين مناطق بيش از پيش توجه شود .
اكبرزاده معاون سياسي امنيتي و اجتماعي استاندار گيلان هم در ادامه اين نشست از آمادگي همه جانبه اين استان براي برگزاري انتخابات 24 خرداد خبرداد و اظهار داشت : در گيلان يك ميليون و 800 هزار نفر واجد شرايط رأي دادن هستند .
وي افزود : 2 هزار و 86 شعبه اخذ رأي براي انتخابات شوراهاي  اسلامي شهر و روستا و 2 هزار و885 شعبه اخذ رأي هم براي انتخابات رياست جمهوري در استان در نظر گرفته شده است .
در ادامه آقابيگي مدير عامل آب منطقه اي گيلان نيز ار كاهش ميزان بارندگي ها در استان نسبت به سال گذشته خبرداد و تصريح كرد : با اقدامات به موقع استاندار و مسئولين مربوطه و با مشاركت خوب كشاورزان ، تاكنون 99 درصد از اراضي كشاورزي برنج در استان نشاء و 60 درصد آن هم وجين شده است .
وي ادامه داد : هم اكنون 750 ميليون متر مكعب ذخيره آب پشت سد سفيدرود داريم .
متقي طلب رئيس پارك علم و فناوري گيلان هم با اشاره به آغاز اجراي شد جامع فناوري اطلاعات گيلان گفت : اين سند جزء بهترين سندهاي فناوري اطلاعات در كشور به شمار مي رود .
در ادامه اين جلسه جواد شفيعي ثابت فرماندار شفت نيز با اشاره به سانحه آتش سوزي هفته گذشته در روستاي امام زاده ابراهيم اين شهرستان گفت : در اين حادثه 178 واحد تجاري و مسكوني دچار آتش سوزي شدند كه هم اكنون منطقه درحال آواربرداري است .
وي با بيان اينكه گروهي از كميته امداد كشور در حال عزيمت به اين روستاست افزود : همه واحدهاي حادثه ديده داراي پوشش بيمه اي بودند و بزودي به همت مسئولين استان كار بازسازي آنها آغاز مي شود .

برچسب ها
مطالب بیشتر
ارسال نظر

ارسال دیدگاهی در این باره