شنبه, ۴ آذر ۱۳۹۶
اوقات شرعی اذان صبح به افق رشت ۰۵:۳۰
رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد خلخال :

رشته های تحصیلی دانشگاه آزاد خلخال افزایش یافت

شناسه خبر : ۱۹۳۶ - سه شنبه ۱ مهر ۱۳۹۳ - ۰۰:۰۰

دانش و فن آوری

رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد خلخال از افزایش رشته های تحصیلی و راه اندازی نخستین رشته تحصیلی درمقطع دکترا به همراه چهار رشته تحصیلی جدید کارشناسی ارشد دراین دانشگاه خبرداد.

دکتر حسین علیپور افزود: در سال تحصیلی جدید پنج رشته تحصیلی ازجمله دکترای تخصصی ادبیات وزبان فارسی ،کارشناسی ارشد صنایع ،کارشناسی ارشد شیمی عالی ، کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی وکارشناسی ارشد مالی به رشته های تحصیلی این دانشگاه افزوده شده است .
وی بیان کرد: پیش از این 70 رشته تحصیلی در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در این دانشگاه دایر بود که با اضافه شدن پنج رشته تحصیلی جدید مجموع رشته های تحصیلی به 75 وجمع رشته های تحصیلی کارشناسی ارشد به 11 رشته افزایش پیدا می کند.
علیپور اظهارکرد:با دایر شدن رشته های تحصیلی در مقاطع ارشد و دکترا تعداد دانشجویان غیر بومی دانشگاه آزاد خلخال در سال گذشته و امسال به طورقابل توجهی افزایش یافته است .
وی گفت: در سال تحصیلی جدید بیش از 2 هزارو 500 دانشجودر این دانشگاه مشغول تحصیل هستند که ازاین تعداد 500 نفردرسال تحصیلی جدید به مجموع دانشجویان قبلی اضافه شده است .
رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد خلخال اضافه کرد: این دانشگاه فعالیت خود را با دو رشته تحصیلی در سال 71 وبا 21 دانشجو آغاز کرد و هم اکنون به عنوان یک واحد دانشگاهی بزرگ دومین دانشگاه آزاد اسلامی استان پس از شهرستان اردبیل محسوب می شود .
به گفته وی ، از آغاز فعالیت این دانشگاه در سال 71 تاکنون بالغ بر 12 هزار دانشجو در رشته های مختلف تحصیلی از این دانشگاه فارغ التحصیل شده اند.

برچسب ها
مطالب بیشتر
ارسال نظر

ارسال دیدگاهی در این باره