شنبه, ۳۰ دی ۱۳۹۶
اوقات شرعی نیمه شب شرعی به افق رشت ۲۳:۳۸

ما خودمان را در می یابیم!!!

شناسه خبر : ۱۲۲۳۷ - پنج شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶ - ۰۰:۰۰

آیا مسئولین می دانند ؟ > اجتماعی > پربازدیدترین > تیتر یک

برخورد عجیب با خبرنگاران و مدیران در سفر رئیس مجلس به گیلان.

در سفر امروز دکتر لاریجانی ریاست محترم مجلس شورای اسلامی به استان گیلان با هماهنگی صورت گرفته از سوی روابط عمومی استانداری گیلان برای تعدادی از عکاسان خبری و اصحاب رسانه کارت ورود به جلسه ی شورای اداری استان و همچنین شرکت در همایش میرزا کوچک خان جنگلی در سالن اجتماعات بانک صادرات گیلان با مهر و امضای حراست استانداری صادر شده بود.
طبق روال همه ی سفر های گذشته شخصیت های سیاسی و مقامات دولتی عکاسان خبری می بایست دوربین و تجهیزات عکاسی خود را جهت چک به تیم امنیتی چک و خنثی مستقر در استانداری یا فرودگاه رشت تحویل می دادند.

با تماس همکاران عزیز ما در روابط عمومی استانداری گیلان تعدادی از عکاسان منتخب خبری که از پیش تعیین شده بودند ساعت ۸ صبح امروز در فرودگاه سردار جنگل رشت دوربین و لوازم جانبی عکاسی را تحویل نیرو های امنیتی و حفاظتی جهت چک و خنثی تحویل نموده و پس از مرحله ی چک دوربین ها با خودرویی که توسط استانداری در نظر گرفته شده بود تحت الحفظ به استانداری فرستاده شدند  بماند که با چه شیوه ای دوربین ها و ابزار گران قیمت عکاسان خبری گیلان را در یک گوشه ای از زمین روی هم گذاشته بودند  که واقعا صحنه بدی بود.
علیرغم تلاش و پیگیری مجددانه بر و بچه های روبط عمومی استانداری، عکاسانی که برای پوشش خبری مراسم شورای اداری استان انتخاب شده بودند با بی احترامی تمام و برخورد ناشایست تیم حفاظتی مستقر در استانداری روبرو شده و پس از حضور در سالن غدیر استانداری در حالی که به وظیفه ی خطیر خود برای پوشش بهتر و مناسب سفر دکتر لاریجانی با تمام وجود تلاش می کردند در کمال بی احترامی و رفتار ناشایست از سالن جلسه به بیرون هدایت شده و پس از اعتراض های فراوان و تلاش ،ادیب ازمسئولان روابط عمومی استانداری گیلان برای حضور مجدد عکاسان خبری به سالن غدیر استانداری جلوگیری به عمل آمد.

جالب اینجاست وقتی اعتراض های عکاسان پر تلاش خبری استان شدت گرفت تیم امنیتی مستقر در استانداری در پاسخ به این اعتراضات گفتند شما ها فقط حق دارید از طبقه ی بالا و از پشت عکس بگیرید. این در حالی بود که برخی از نمایندگان مجلس که همیشه جلوی لنز عکاسان و خبرنگاران استان لبخند می زنند و خبرهای خود را مدیون هنرمندی همین عکاسان هستند علیرغم اینکه برخی از این نمایندگان با پیامک از این عکاسان جهت شرکت در جلسه شورای اداری دعوت به عمل آورده بودند پس از این اتفاق حتی تلفن هایی که از سوی عکاسان معترض پاسخ ندادند و ظاهرا برایشان مهم نبود چون پاسخ پیامک های عکاسان خبری را هم ندادند شاید یادشان رفته در دوران انتخابات و تبلیغات همین عکاسان خبری چشم و چراغشان بودند اما امروز جواب تلفنشان را هم نمی دهند.

سوال اینجاست در حالی که در همه جای دنیا عکاسان و خبرنگاران از ارکان اصلی به شمار می آیند و با جان و دل در  مناسبت ها در خدمت مسئولین و مردم می باشند چرا و به چه علت این برخورد نا شایست و غیر حرفه ای با آنها صورت می گیرد؟
اگر بنا بود هیچ خبرنگاری در شورای اداری استان حضور نداشته باشد چرا تعدادی از خبرنگاران و مدیران رسانه ها در سالن حضور داشتند؟
و سوال دیگر اینکه اگر عکاس و خبرنگاری انتخاب می شود و برایش کارت امنیتی و حراستی صادر می شود این نا هماهنگی ها و سخت گیری ها برای چیست ؟

دوستان فراموش کرده اند که در سفر ریاست محترم جمهور ،معاون اول رئیس جمهور و وزرای کابینه ی دولت همین عکاسان و خبرنگاران زحمتکش در گرما و سرما با  وسایل گران قیمت و سنگین عکاسی از جان خود مایه گذاشتند؟

ما نیز معتقد به این هستیم که مسائل امنیتی و حفاظتی در این گونه سفر ها باید رعایت شود اما به چه قیمت و چه بهایی؟

من به عنوان یک عکاس خبری و مدیر پایگاه خبری که شبانه روزم را به تولید و تهیه خبر و اطلاع رسانی اختصاص داده ام از استاندار محترم و جوان استان گیلان در خواست دارم این تابوی بی حرمتی ،خشونت، و بی احترامی نسبت به عکاسان خبری و اصحاب رسانه استان گیلان را یک بار برای همیشه بشکنند و اجازه ندهند تا سریال کم توجهی و بی حرمتی به خبرنگاران در استان گیلان ادامه پیدا کند .

این امر موجب گردید تا جمعی از عکاسان خبری گیلان دوربین های خود را زمین گذاشته و جلسه ی شورای اداری استان را ترک نمایند و اما جمله ای که بیشتر از همه دل عکاسان و خبرنگاران را به درد آورد از سوی یکی از عکاسان همراه دکتر لاریجانی در استانداری بود که خطاب به ما گفت: مهم نیست ما که از تهران آمدیم جای خالی شما را پر می کنیم .
البته دوستان حق دارند چو نه تنها با آنها برخورد نا مناسب نمی شود بلکه هیچکس حق ندارد از گل هم نازکتر به آنها بگوید در هر صورت اتفاق امروز نشان داد که جایگاه خبرنگاران و عکاسان استان در دل مسئولان ارشد گیلان تا چه اندازه است و کلام آخر از آنهایی که دوربین به دست بودند و به ندای ما لبیک نگفتند و همراهی نکردند تشکر می کنیم چون مصداق این شعر در ذهن ما متبلور شد.

غم قفس به کنار
آنچه که عقاب را پیر می کند پرواز زاغ بی سر و پاست

منبع:دیار یونس – شاهین آبزن

برچسب ها
مطالب بیشتر
ارسال نظر

ارسال دیدگاهی در این باره