شنبه, ۳۰ دی ۱۳۹۶
اوقات شرعی نیمه شب شرعی به افق رشت ۲۳:۳۸
رئیس کمیسیون فرهنگی شورا شهر رشت:

گیلان از قافله گردشگری عقب‌مانده است/رشت باید انتخاب اول گردشگران باشد

شناسه خبر : ۱۲۲۲۹ - شنبه ۶ آبان ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۸

اجتماعی > اقتصادی > تیتر یک > گردشگری

رئیس کمیسیون فرهنگی شورا شهر رشت با بیان اینکه گیلان از قافله گردشگری عقب‌مانده است گفت: ما آن‌قدر که باید از جاذبه‌ای شهر رشت صحبت نکرده‌ایم بلکه با تابلوهایی که در شهر نصب‌کرده‌ایم توریست‌ها را به شهرستان‌های دیگر سوق داده‌ایم.

محمد‌حسن عاقل‌منش ظهر امروز در نشست خبری “رشت مقصد گردشگری در افق ۲۰۲۰” با تسلیت به مناسبت شهادت امام حسن عسکری (ع) اظهار کرد: صنعت توریسم در جهان حرف اول را می‌زند.
رئیس کمیسیون فرهنگی شورا با بیان اینکه کشور‌های پیشرفته با صنعت توریسم به رونق اقتصادی رسیده‌اند گفت: نام این کشورها همیشه بر زبان‌هاست، ما نیز چیزی کم نداریم، بلکه می‌توانیم با تاریخ ۲۵۰۰ ساله خود در سطح جهان شناخته شویم.
وی با بیان اینکه استان گیلان از قافله گردشگری عقب‌مانده است خاطرنشان کرد: ما از پیش از انقلاب عقب‌مانده‌ایم و هنوز نتوانستیم این عقب‌ماندگی را جبران کنیم.
عاقل‌منش با اشاره به پیشرفت بیشتر استان مازندران بیان کرد: یکی از راه‌ها این است که به شعارهای توسعه پایبند باشیم و از متولیان استانی و شهرستانی کمک گرفته و با برنامه‌ریزی مناسب و طولانی‌مدت به رونق و عمران برسیم.
عضو شورای ‌شهر رشت با تأکید بر اینکه استان گیلان باید به پیشرفت و عمران همه‌جانبه برسد اذعان کرد: شعار ما این است که در سال ۲۰۲۰ ورودی گردشگری استان گیلان و به‌خصوص شهر رشت باشد.
وی با اشاره بر اینکه استاندار باید با همکاری بیشتر در این حرکت گسترده اعلام آمادگی کند گفت: ما باید با یک فراخوان عمومی انتخاب گردشگران داخلی و خارجی را استان گیلان و رشت قرار دهیم.
عاقل‌منش از اجرای سریع‌تر این طرح خبر داد و بیان کرد: ما آن‌قدر که باید از جاذبه‌ای شهر رشت صحبت نکرده‌ایم بلکه با تابلوهایی که در شهر نصب‌کرده‌ایم توریست‌ها را به شهرستان‌های دیگر سوق داده‌ایم باید انتخاب اول گردشگر شهر رشت باشد.
رئیس کمیسیون فرهنگی شورا با بیان اینکه صنعت گردشگری می‌تواند در کاهش نرخ بیکاری استان نقش به‌سزایی داشته باشد اظهار کرد: باید در توسعه پایدار شهر خود قدم‌های مؤثری‌ برداریم، قطعاً اگر امروز هم برای توسعه گردشگری اقدام کنیم دیر است اما غیرممکن نیست.

برچسب ها
مطالب بیشتر
ارسال نظر

ارسال دیدگاهی در این باره