شنبه, ۳۰ دی ۱۳۹۶
اوقات شرعی نیمه شب شرعی به افق رشت ۲۳:۳۸
استاندار گیلان:

منافع راه‌آهن رشت- آستارا- آستارا بین‌المللی است

شناسه خبر : ۱۲۲۱۰ - سه شنبه ۹ آبان ۱۳۹۶ - ۲۰:۵۰

اجتماعی > اقتصادی

استاندار گیلان با اشاره به اینکه در شهرستان آستارا منابع انسانی و طبیعت خوبی وجود دارد که باید از این ظرفیت‌ها در راستای بهره‌مندی مردم استفاده درست کرد، گفت: به‌واسطه پیوند دریا با کوه و جنگل می‌توان حمل‌ونقل ترکیبی را در شهرستان آستارا راه‌اندازی کرد.

مصطفی سالاری عصر امروز در نشست هم‌اندیشی با فعالان سیاسی، اجتماعی و فرهنگی این شهرستان در سالن اجتماعات فرمانداری اظهار کرد: در شهرستان آستارا منابع انسانی و طبیعت خوبی وجود دارد که باید از این ظرفیت‌ها در راستای بهره‌مندی مردم استفاده درست کرد.
وی با بیان اینکه طبیعت شهرستان آستارا از یکسو با دریا و از سوی دیگر با کوه و جنگل پیوند خورده است، تصریح کرد: تبدیل این ظرفیت به منابع اقتصادی کار چندان سختی نبوده و به‌واسطه پیوند دریا با کوه و جنگل می‌توان حمل‌ونقل ترکیبی را در این شهرستان راه‌اندازی کرد.
استاندار گیلان با اشاره به اینکه پایانه‌های حمل‌ونقل دریایی و پایانه‌های حمل‌ونقل ریلی صرفاً نقطه بارانداز و انبارداری کالا محسوب نمی‌شوند، خاطرنشان کرد: در پس‌کرانه پایانه‌ها و بنادر نسل سوم پردازش کالا، فناوری و مونتاژ پیش‌بینی شده که به‌واسطه این اقدامات می توان برای مردم منطقه اشتغال‌زایی کرد.
سالاری منافع اولیه راه‌آهن بین‌المللی رشت- آستارا- آستارا را ملی و بین‌المللی دانست و بیان کرد: جمهوری آذربایجان در مسیر راه‌آهن آستارا به رشت در قالب فاینانس اقدام به سرمایه‌گذاری کرده و دستاوردهای آن نصیب کشورهای منطقه و در رأس جمهوری اسلامی ایران، جمهوری آذربایجان و روسیه می‌شود.
نماینده عالی دولت در استان گیلان با اشاره به اینکه از صنعت گردشگری می‌توان استفاده‌های بهتری کرد، گفت: باید گردشگران را به‌واسطه گردشگری دریایی، گردشگری ساحلی و گردشگری در طبعیت به سمت شهرستان آستارا سوق داد و برای ماندگاری آن‌ها در این شهرستان شرایط لازم را فراهم کرد.
استاندار گیلان حمایت از بخش خصوصی و سرمایه‌گذاری در صنعت گردشگری را زودبازده و اشتغال‌زا دانست و افزود: در شهرک صنعتی شهرستان آستارا فقط برای ۱۵۰ نفر اشتغال‌زایی صورت گرفته درحالی‌که این مقدار اشتغال‌زایی را در دو تا سه رستوران  به‌راحتی می‌توان ایجاد کرد.
وی با اشاره به اینکه در بخش صیادی و کشاورزی شهرستان آستارا می‌توان کارهای خوب و تأثیرگذاری انجام داد که در دیگر شهرستان‌های استان گیلان چنین امکاناتی وجود ندارد، خاطرنشان کرد: مردم این شهرستان باید روحیه مطالبه‌گری داشته و حقوق خود را از استاندار، فرماندار و مسئولین دستگاه‌های اجرایی مطالبه کنند.
سالاری  با بیان اینکه پایانه و حمل‌ونقل ریلی باید در شهرستان آستارا جدی گرفته شود، اظهار کرد: پایانه و حمل‌ونقل ریلی این شهرستان که نقطه انتهایی راه‌آهن بین‌المللی آستارا- آستارا است را می‌توان با اندکی تلاش و برنامه‌ریزی به قطب صنعتی شهرستان آستارا تبدیل کرد.
استاندار گیلان خواستار سفر مدیران کل استانی به شهرستان آستارا و دیگر شهرستان‌های استان شد و تصریح کرد: سفر مدیران کل استانی به‌صورت سفر کاری یک‌روزه با هماهنگی فرماندار این شهرستان جهت احصا، بررسی و پیگیری مشکلات مردم شهرستان آستارا انجام شود.

برچسب ها
مطالب بیشتر
ارسال نظر

ارسال دیدگاهی در این باره