شنبه, ۳۰ دی ۱۳۹۶
اوقات شرعی نیمه شب شرعی به افق رشت ۲۳:۳۸
جانشین فرمانده ناوگان شمال کشور:

اقتصاد و سیاست می‌تواند از طریق دریا انتقال پیدا کند

شناسه خبر : ۱۲۲۰۹ - چهارشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۰

اجتماعی > اقتصادی

جانشین فرمانده ناوگان شمال کشور گفت: نیروی دریایی نشان داده است که اقتصاد و سیاست می‌تواند از طریق دریا انتقال پیدا کند و پشتوانه خوبی شود.

آموزش امروز در نشست خبری بابیان اینکه نیروی دریایی نشان داده است که اقتصاد و سیاست می‌تواند از طریق دریا انتقال پیدا کند و پشتوانه خوبی شود اظهار کرد: نیروی دریایی می‌تواند برای اقتصاد، سیاست و ‌اقتدار یک کشور کشورهایی که در اتصال به دریاهای آزاد هستند تقویت‌کننده باشد.
وی با اشاره به رشادت‌های نیروی دریایی در تاریخ زرین کشور تصریح کرد: در آذرماه سال ۱۳۵۹ نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران توانست که در زمان‌ ۶۷ تا ۷۰ روز به‌گونه‌ای عمل کند که بتواند در درجه اول راه‌های مواصلاتی کشور بعثی عراق را کاملاً مسدود و نیروی دریایی عراق کاملاً زمین‌گیر کند‌ و به‌گونه‌ای به آن‌ها ضربه بزند که تا پایان جنگ تحمیلی حتی یک شناور نتواند در عرصه دریای کشور بعث حتی حضور پیدا کند.
جانشین فرمانده ناوگان شمال کشور بیان کرد: جان‌فشانی‌هایی تکاوران دریایی ما در ماه آذر ۱۳۵۹ در عملیات‌های مروارید و اشکان در منطقه شمال خلیج‌فارس باعث شد که شاهرگ حیاتی صادرات نفت عراق به‌گونه‌ای قطع شود‌ که ‌با‌ نابود کردن‌ سکوهای البک و الامیه ضربه‌ای مهلک به کشور بعثی زده شود.
آموزش بابیان اینکه نیروی دریایی به‌طورکلی تجهیزات محور است گفت: نیروی دریایی بنا به تجهیزات خودمحور بودن ‌خودش را با تعاملاتی که با پژوهشکده‌ها و‌ دانشگاه‌های سراسر کشور داشت نشان داده است.
وی با تأکید بر اینکه دشمن همیشه دشمنی خود را به ما نشان داده است بیان کرد: با توجه به اینکه دشمن هیچ‌وقت اجازه نمی‌داد به‌راحتی ما بتوانیم ‌دانش فنی و دانش روز را وارد کنیم یا از طریق تأسیسات یا کارخانه‌های خودمان بتوانیم قطعه‌ای را وارد کنیم ما تصمیم گرفتیم که خودکفا شویم.
جانشین فرمانده ناوگان شمال کشور بیان کرد: نیروی دریایی باید به فکر خود‌باوری خودش باشد و بتواند تعمیرات و نگهداری خاص خودش را در زمان‌های حاد انجام ‌دهد‌.
آموزش بابیان اینکه باید به سمتی برویم که بتوانیم شناور بسازیم گفت: باید برابر نگاهی که فرماندهی معظم کل قوا در الحاق ناوشکن جماران به‌سوی قطعه‌سازی رفته و حرکت کنیم.
وی تصریح کرد: خدا را شکر الآن در سازه‌هایی که در جنوب و شمال توسط نیروی دریایی راهبردی استفاده می‌شود ‌تمام تجهیزات، داخلی است و ‌با استفاده از متخصصین و کارخانه‌های داخلی به کار گرفته می‌شود.

برچسب ها
مطالب بیشتر
ارسال نظر

ارسال دیدگاهی در این باره