شنبه, ۳۰ دی ۱۳۹۶
اوقات شرعی نیمه شب شرعی به افق رشت ۲۳:۳۸
سردبیر استان‌های خبرگزاری فارس در رشت:

وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به بیمه و آموزش خبرنگاران توجه ویژه‌ای داشته باشد

شناسه خبر : ۱۲۲۰۲ - شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۰

اجتماعی > تیتر یک > فرهنگی و هنری

سردبیر استان‌های خبرگزاری فارس گفت: یکی از مشکلات خبرنگاران که بسیار هم مهم و اساسی است؛ بحث بیمه آن‌ها می‌باشد، متأسفانه آنطور که باید و شاید وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این خصوص اقدام مثمر ثمری نداشته است.

حسن کربلایی در دیدار با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان اظهار کرد: با توجه به وظایف قانونی اداره های فرهنگ و ارشاد اسلامی در استآن‌ها انتظار می‌رود که مسئولین این نهاد به امر آموزش خبرنگاران در حوزه حرفه‌ای و کاری خود اقدام عاجل و دقیقی داشته باشند.
وی گفت: حمایت‌های مادی و معنوی ارشاد در حوزه‌های مختلف می‌تواند مایه دلگرمی و ثبات کاری خبرنگاران به‌ویژه در شهرستان‌ها و استآن‌ها را در پی داشته باشد.
سردبیر استان‌های خبرگزاری فارس افزود: یکی از مشکلات خبرنگاران که بسیار هم مهم و اساسی است؛ بحث بیمه آن‌ها می‌باشد، متأسفانه آنطور که باید و شاید وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این خصوص اقدام مثمر ثمری نداشته است، هرچند گام هایی در این راستا برداشته است.
کربلایی تصریح کرد: بحث آموزش یکی از نکات بسیار اساسی است چراکه متأسفانه تراز دانشگاهی و علمی در شهرستان‌ها بسیار پایین است و یا اصلا حضور ندارند، به همین جهت خبرنگاران از نظر علمی آنچنان که باید باشد نمی‌توانند از این مهم بهره‌مند شوند، بنابراین ضروری است وزارت ارشاد با برپایی کارگاه های آموزشی و استفاده از اساتید برجسته دانشگاهی به خبرنگاران در این خصوص نیز کمک نماید.

برچسب ها
مطالب بیشتر
ارسال نظر

ارسال دیدگاهی در این باره