سه شنبه, ۲۱ آذر ۱۳۹۶
اوقات شرعی نیمه شب شرعی به افق رشت ۲۳:۱۹
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان:

رسانه‌ها در زمین‌زلزله کرمانشاه به وظیفه خود خوب و دقیق عمل کرده‌اند

شناسه خبر : ۱۲۱۹۵ - دوشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۶ - ۱۶:۴۷

اجتماعی > پربازدیدترین > تیتر یک

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان با بیان اینکه رسانه‌ها در زمین‌زلزله اخیر کرمانشاه و یا دیگر زمین‌لرزه‌ها به وظیفه خود خوب و دقیق عمل کرده‌اند، گفت: به‌واسطه عملکرد دقیق رسانه‌ها یک پدیده طبیعی نظیر زمین‌لرزه به یک پدیده عمومی و ملتی تبدیل شد

فیروز فاضلی در نشست هم‌اندیشی با اصحاب رسانه و مطبوعات در محل اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان گیلان اظهار کرد: سعدی شیرازی بااینکه به قرن هفتم هجری تعلق دارد ولی به‌واسطه آثاری که پس از خود به‌جا گذاشته به ماندگاری رسیده است.
وی با اشاره به اینکه انسان به‌واسطه وقف در تلاش است تا به جاودانگی رسیده و عقربه زمان را نگه دارد، تصریح کرد: تلاش همه ما این است تا به ماندگاری برسیم و راه‌های متخلفی برای ماندگاری وجود دارد که قلم رسانه‌ها نیز یکی از این راه‌ها است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان با بیان اینکه رسانه‌ها در زلزله اخیر کرمانشاه و یا دیگر زمین‌لرزه‌ها نظیر زمین لرزه رودبار و منجیل به وظیفه خود خوب و دقیق عمل کرده‌اند، خاطرنشان کرد: به‌واسطه عملکرد دقیق رسانه‌ها یک پدیده طبیعی نظیر زمین‌لرزه به یک پدیده عمومی و ملتی تبدیل شد.
فاضلی با تصریح براینکه در همه زمینه‌ها یک فرهنگ‌ساز و فرهنگ‌پذیر داریم که القای ارزش‌ها، تقویت درونی باورها، دیدن واقعیت‌ها و اجتماعی شدن از ویژگی‌های فرهنگ‌پذیر است، بیان کرد: رسانه‌ها بین فرهنگ‌ساز و فرهنگ‌پذیر ارتباط برقرار می‌کنند.
وی با اشاره به اینکه تمام مسئولین دستگاه‌های اجرایی در هر مقام و جایگاه به رسانه‌ها نظیر صداوسیما، مطبوعات، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری نیاز دارند، افزود: امیدوارم مسئولین دستگاه‌های اجرایی رسانه‌ها را به‌عنوان حلقه واسط بین خود و مردم قبول کرده و از آن در مسیر پیشبرد اهداف خود استفاده کنند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان به وجه هنری و چند دستی اصحاب رسانه استان اشاره کرد و گفت: تعداد زیادی از خبرنگاران و روزنامه‌نگاران استان در کنار خبر و گزارش‌نویسی؛ داستان، داستانک، نمایشنامه نوشته یا خبرها و گزارش‌ها را به‌صورت هنری تنظیم می‌کنند.

برچسب ها
مطالب بیشتر
ارسال نظر

ارسال دیدگاهی در این باره