سه شنبه, ۲۱ آذر ۱۳۹۶
اوقات شرعی نیمه شب شرعی به افق رشت ۲۳:۱۹
مدیرعامل آب و فاضلاب شهری استان گیلان:

اعتبارات شرکت جوابگو طرح‌های بلندمدت نخواهد بود

شناسه خبر : ۱۲۱۸۴ - پنج شنبه ۲ آذر ۱۳۹۶ - ۰۰:۳۷

اجتماعی > اقتصادی

مدیرعامل آب و فاضلاب شهری استان گیلان بابیان اینکه ما در بخش اول امسال یک میلیارد 800 میلیون تومان اعتبارداریم گفت: با این اعتبار باید بتوانیم این طرح کوتاه‌مدت را تا شهریور و مهرماه سال آینده جمع کنیم ولی برای طرح بلندمدت ما دنبال روش‌های مختلف تأمین مالی هستیم چون با روش‌های فعلی نمی‌توان آن را در مدت کوتاه جمع کرد.

سید محسن حسینی امروز در نشست خبری بابیان اینکه ما برای شهر آستارا یک طرح ضربتی و فوری داریم که در حال انجام است اظهار کرد: در فصول گرم سال ما در بخشی از مواقع دچار کمبود آب می‌شویم آن‌هم بیشتر به خاطر کم شدن آب تصفیه‌خانه و آبی که ما از رودخانه بهارستان برای تصفیه‌خانه آب بهارستان تأمین می‌کنیم.
مدیرعامل آب و فاضلاب شهری استان گیلان با بیان اینکه با طرح فوری و ضربتی که ما در نظر گرفتیم مشخص شد تأمین آب تصفیه‌خانه بهارستان از رودخانه آغچای است تصریح کرد: عملیات اجرایی این پروژه شروع‌شده و پیمانکار بخشی از کار را انجام داده است و تصمیم داریم که در فصول گرم سال که آب رودخانه کم می‌شود آن کمبود را از رودخانه آغچای تأمین کنیم که در کوتاه‌مدت بتوانیم آب آستارا را تأمین کنیم.
حسینی با اشاره به اینکه ما یک عملیات اصلاح رینگ بخشی از آستارا را بر عهده‌ داریم افزود: به‌زودی عملیات اجرایی آن شروع خواهد شد و ابلاغ به پیمانکار انجام‌شده که با آن‌هم بتوانیم در بخش توزیع آب هم بخشی از مشکلات را برطرف کنیم.
وی با اشاره به اینکه این دو طرح کوتاه‌مدت بخشی از مشکلات را حل خواهند کرد گفت: با توجه به افزایش جمعیت ما یک طرح بلندمدت هم داریم که مطالعات آن انجام‌شده که یک تصفیه‌خانه جدید، یک مخزن ۱۰ هزار مترمکعبی در منطقه آستارا و یک مخزن ۱۰ هزار مترمکعبی در چلوند آستارا را احداث کردیم.
حسینی افزود: همچنین یک مخزن دو هزار مترمکعبی در لوندویل و یک مخزن ۱۰۰ مترمکعبی در آغچای و ۵۶ کیلومتر خطوط انتقال را هم دارد که ۲۷۰ لیتر در ثانیه دیگر را در افق طرح اضافه خواهد کرد از سمت دیگر آستارا که مجموع دو تا طرح ۵۵۰ لیتر در ثانیه خواهد شد که بااعتباری بالغ‌بر ۱۵۰ میلیارد تومان ما بتوانیم این طرح را در فاز نهایی انجام بدهیم.
مدیرعامل آب و فاضلاب شهری استان گیلان بیان کرد: ما در بخش اول امسال یک میلیارد ۸۰۰ میلیون تومان داریم که بتوانیم این طرح کوتاه‌مدت را تا شهریور و مهرماه سال آینده جمع کنیم ولی برای طرح بلندمدت ما دنبال روش‌های مختلف تأمین مالی هستیم چون با روش‌های فعلی نمی‌توان آن را در مدت کوتاه جمع کرد.
وی افزود: دنبال سرمایه‌گذار هستیم که همین‌طور که ما تصفیه‌خانه سنگر را به روش BOT در حال انجام هستیم بتوانیم آن را هم اجرا کنیم ولی قطعاً اعتباراتی که فعلاً داریم جوابگو طرح بلندمدت نخواهد بود.
مدیرعامل آب و فاضلاب شهری استان گیلان بیان کرد: با مطالعاتی که انجام‌گرفته تمام رودخانه‌ها و چشمه‌ها در فصول گرم سال قطعاً آن دبی که در فصل پاییز و زمستان دارند را نخواهند داشت ولی مطالعاتی که انجام‌گرفته آن میزان که موردنیاز ما است برای تأمین حدود ۱۲۰ تا ۱۴۰ لیتر در ثانیه است که حتماً در فصول گرم سال خواهد داشت.

برچسب ها
مطالب بیشتر
ارسال نظر

ارسال دیدگاهی در این باره