شنبه, ۳۰ دی ۱۳۹۶
اوقات شرعی نیمه شب شرعی به افق رشت ۲۳:۳۸

مراسم بزرگداشت روز جهانی جوان، در مجموعه فرهنگی سعدآباد برگزار شد

شناسه خبر : ۱۱۹۳۰ - دوشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۶ - ۲۱:۰۵

اجتماعی > فرهنگی و هنری

همزمان با روز جهانی جوان، مراسم بزرگداشت روز جهانی جوان، در مجموعه فرهنگی سعدآباد برگزار شد.

این مراسم روز یکشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۶، در مجموعه تاریخی- فرهنگی سعدآباد با همکاری کمیسیون ملی یونسکو –ایران، دفتر منطقه ای یونسکو در تهران و وزارت ورزش و جوانان برگزار شد.
خانم استر کیش لاروش رییس دفتر منطقه ای یونسکو در تهران، ضمن خوش آمدگویی ، روز جوان را به عنوان یکی از بزرگترین اتفاقات جهانی بهترین فرصت برای شناسایی استعدادهای جوان اعلام کرد.
در ادامه حافظ ناظری گفت: ایجاد صلح در جهان، تنها با نبودن جنگ و کشتار تأمین نخواهد شد. صلح حقیقی از درون هر فرد سرچشمه می‌گیرد و آدمی با شناخت هرچه بیشتر زوایای روحی و نیروهای درونی خود می‌تواند به تعادل و تجلی گوهر وجودی‌اش که چیزی به‌جز عشق، آرامش و صلح نیست، دست یابد. فقط هنگامی که انسان صلح را در درون خود می‌پروراند، می‌تواند آن را ابتدا در خانواده، سپس در جامعه، کشورش و در نهایت، در جهان اشاعه دهد.
وی در ادامه درباره نقش آموزش در آینده جوانان گفت: امروزه بیش از نیمی از جمعیت جهان را جوانان تشکیل می‌دهند. کشورها و دولت‌هایی که عمده سرمایه‌گذاری‌شان را بر تقویت ذهن، نیروی فکری و روحی و سلامت جسمی و بخصوص روانی جوانان سرزمین‌شان گذاشته‌اند، توانسته‌اند در عرصه‌های بین‌المللی از دیگر کشورها پیشی بگیرند.
سپس آیت الله دکتر برخورداری معاون عقیدتی سیاسی ناجا در امور مهاجرت، با موضوع جوانان و اخلاقیات بیاناتی را از قرآن کریم و نظرات ارزشمند ائمه اطهار در خصوص اهمیت آموزش جوانان برای پرورش و تربیت جوانانی سالم و صالح ارائه کردد.
مهندس رستمی معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان، سخنران بعدی این نشست بودند که در خصوص اقدامات این وزارتخانه برای جوانان در سطح ملی و بین المللی گزارشی ارائه کردندد.
خانم جودان، نماینده صندوق جمعیت ملل متحد در ایران سخنران بعدی این نشست بودند و پس از سخنرانی ایشان پانل تخصصی اول با عنوان جوانان، سلامتی و ورزش با مدیریت دکتر شیدا مهنام، رئیس اداره علوم اجتماعی و انسانی کمیسیون ملی یونسکو-ایران و با حضور دکتر ثمین صدیقی، نماینده سازمان بهداشت جهانی، محمدرضا طاهری نخست، مسئول توسعه و مشارکت نوجوانان یونیسف، دکتر احمدی معاون فرهنگی و آموزشی وزارت ورزش و جوانان و رییس کمیته ملی ورزش و تربیت بدنی کمیسیون ملی یونسکو ایران، آرش معصوم جوان نخبه، سارا خادم، ملی پوش جوان رشته شطرنج برگزار شد.
پانل دوم این نشست با عنوان جوانان، آموزش و علم، با مدیریت دکتر شیدا مهنام، رئیس اداره علوم اجتماعی و انسانی کمیسیون ملی یونسکو-ایران و با حضور آقای همیش لزلی، دبیر دوم سفارت استرالیا، دکتر ویل پارکس، نماینده یونیسف در ایران، دکتر پورکیانی، مدیر کل تربیت بدنی دانشگاه شهید بهشتی، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، نیما حمیدی و فرزانه رحمانیان، نمایندگان نخبه جوان برگزار شد.
آخرین پانل این نشست جوانان و محیط زیست بود که با با مدیریت دکتر شیدا مهنام، رئیس اداره علوم اجتماعی و انسانی کمیسیون ملی یونسکو-ایران و حضور ، گری لوییس، نماینده سازمان ملل در ایران، -دکتر لیاقتی، مدیر عامل و نماینده رییس صندوق ملی محیط زیست ایران، لیلا وزیری زنجانی، اکولوژیست و مدیر پروژه موسسه توسعه پایدار و محیط زیست ، سینا گل افشان و شیما وزوایی نمایندگان جوان و دیبا ساعدی دریانی، نماینده نوجوانان برگزار شد و جلسه پرسش و پاسخ بین حضار و افراد حاضر در پانل صورت پذیرفت.
در پایان پس از عکس دسته جمعی بادکنک های سفید به نشانه صلح، پیام جوانان توسط مهمانان به آسمان فرستاده شد.

برچسب ها
مطالب بیشتر
ارسال نظر

ارسال دیدگاهی در این باره