شنبه, ۳۰ دی ۱۳۹۶
اوقات شرعی نیمه شب شرعی به افق رشت ۲۳:۳۸
فرماندار آستارا:

در کنار مهارت آموزی، فرهنگ کارآفرینی ترویج شود

شناسه خبر : ۱۱۸۶۰ - سه شنبه ۳ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۷:۴۹

اجتماعی > اقتصادی > فرهنگی و هنری

فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا گفت: ترویج فرهنگ کار و کارآفرینی در کنار آموزش های مهارت آموزی برای اشتغالزایی به جوانان جویای کار ضروری است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری آستارا ، یونس رنجکش در دیدار با رئیس و کارکنان مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهید اشجعی شهرستان آستارا به مناسبت روز ملی مهارت و کارآفرینی در فرمانداری این شهرستان افزود: مهمترین خلاء جامعه نداشتن مهارت است و بسیاری از فارغ التحصیلان دانشگاه ها به دنبال استخدام در دستگاه های دولتی هستند.
وی با اشاره به اینکه تحصیلات، تضمینی برای اشتغال نیست، اضافه کرد: توانمندی های فردی در اولویت است و جوانان برای یافتن شغل، چاره ای جز مهارت‌آموزی ندارند و این امر مهم در دنیا مرسوم شده و درجه های مهارت از مدارک دانشگاهی معتبرتر است.
رنجکش اظهار کرد: جامعه انسانی باید با مهارت آموزی بیش از پیش آشنا شود و یکی از هدف های سازمان فنی و حرفه ای ایجاد ارتباط بین دانش ‌آموختگان مدارس و دانشگاه‌ها با مهارت است.
رنجکش ادامه داد: پیش از آموزش مهارت های مختلف باید معرفی فرهنگ کسب و کار و ترویج کارآفرینی در اولویت باشد تا به واسطه آن فرصت های شغلی جدید ایجاد شود.
وی بازاریابی در کسب و کار را دارای اهمیت خواند و گفت: متاسفانه برخی با فضای کارآفرینی آشنایی ندارند و به دلیل ناآگاهی با شیوه بازاریابی نمی‌توانند کالا یا خدمات خود را تجاری سازی کنند و نیاز به آموزش های مهارتی دارند.
رنجکش ادامه داد: بخشی از این آموزش ها بر عهده سازمان فنی و حرفه ای است و این مرکز نباید منتظر درخواست افراد و سازمان‌ها برای ارائه خدمت باشد بلکه باید با ورود به موقع، جامعه هدف را هدایت کند.
فرماندار آستارا افزود: با دوره های کارآفرینی و فضاسازی های فرهنگی در این زمینه می توان فرصت های شغلی بهتری را ایجاد کرد و در این راستا فرمانداری شهرستان آستارا آماده هر گونه حمایت و همکاری است.
وی ادامه داد: کارآفرینی، موتور متحرک اقتصاد و اشتغال است و باید علاقمندان را با روش های کارآفرینی آشنا کرده و جامعه را به سمت کارآفرین شدن سوق دهیم.
بهبود معاشکار رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای شهید اشجعی آستارا نیز در این دیدار اظهار کرد: تجهیز مرکز آزمون فنی و حرفه ای در شهرستان آستارا امری حیاتی است و با راه اندازی آن می توان از مراجعه کارآموزان این شهر برای شرکت در آزمون به شهرهای دیگر جلوگیری کرد.
۳۴۰ نفر در مرکز آموزش فنی و حرفه ای آستارا در رشته های تعمیر لوازم خانگی، برق، تراشکاری، مکانیک، تاسیسات، صنعت ساختمان، صنایع، بازرگانی و کارآفرینی مشغول مهارت آموزی هستند.

اسکان افزون بر ۱۱ هزار مسافر فرهنگی در مدارس آستارا
مدیر آموزش و پرورش آستارا از اسکان ۱۱ هزار و ۱۹۴ مسافر فرهنگی در قالب ۲ هزار و ۷۳۰ خانوار در ۲۰ مدرسه این شهرستان خبر داد.
سجاد موسوی در مصاحبه با خبرنگار ایرنا گفت: این تعداد مسافر فرهنگی در تیرماه امسال در مدارس آستارا اسکان یافتند و این آمار نسبت به مدت مشابه سال قبل ، حدود ۱۵ درصد افزایش یافته است.
وی با اشاره به اینکه ۵۲ عامل اجرایی ستاد اسکان مسافران فرهنگی آستارا در مدرسه عدالت این شهرستان، پذیرش و ساماندهی مسافران را عهده دار هستند، افزود: بیشتر مسافران به ترتیب از استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، مشهد و اصفهان هستند و ستاد اسکان مسافران فرهنگی آستارا از نظر تعداد مسافران اسکان یافته، رتبه نخست استان گیلان را کسب کرد و ناحیه یک رشت و لاهیجان به ترتیب رتبه های دوم و سوم را به خود اختصاص دادند.
وی یاداور شد: تابستان سال گذشته، آستارا با اسکان ۳۵ هزار و ۷۸۸ نفر در قالب ۱۲ هزار و ۵۵۰ خانوار فرهنگی، رتبه نخست را در استان گیلان کسب کرده بود.
آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان واقع شده و با دارا بودن جاذبه های متعدد گردشگری و ۱۳ هتل، ۹ هتل آپارتمان، هفت مهمانپذیر و ۲۶ واحد پذیرایی بین راهی آماده استقبال از مسافران تابستانی است و با میزبانی چند میلیون مسافر و تردد بیش از ۸۰۰ هزار گردشگر داخلی و خارجی از مرز آن در سال، جزو ۲۰ شهر گردشگرپذیر کشور محسوب می شود.

برچسب ها
مطالب بیشتر
ارسال نظر

ارسال دیدگاهی در این باره