شنبه, ۴ آذر ۱۳۹۶
اوقات شرعی اذان صبح به افق رشت ۰۵:۳۰
استاندار گیلان:

مشکلات بیمه هنرمندان صنایع‌دستی از طریق دولت و رئیس‌جمهور پیگیری می‌شود

شناسه خبر : ۱۱۷۲۱ - یکشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۶ - ۲۳:۰۲

اجتماعی > تیتر یک > فرهنگی و هنری

استاندار گیلان بابیان اینکه مسئله بیمه هنرمندان صنایع‌دستی را ازطریق دولت و رئیس‌جمهور پیگیری می‌کنم گفت: همه امکانات دولتی را در خدمت هنرمندان برای اعتلای هنر صنایع‌دستی و صنعت گری قرار می‌دهیم.

محمدعلی نجفی ظهر امروز در همایش نقش و جایگاه صنایع‌دستی در دولت تدبیر و امید در سالن غدیر استانداری با تقدیر از هنرمندان گیلانی اظهار کرد: هر جا که عشق، هنر و خلاقیت خودنمایی کند، خشونت، غفلت و دشمنی از بین می‌رود.
وی با تبریک روز جهانی صنایع‌دستی، از اهتمام جدی مدیران استانی از هنرمندان و صنعت گران خبر داد و افزود: برای گسترش بازار صنایع‌دستی باید به بازار جهانی ورود کرد که این مهم را نمی‌توان با قطع ارتباط با دنیا محقق کرد.
استاندار گیلان با تأکید بر اینکه در دولت یازدهم گام‌های خوبی برای توسعه گردشگری برداشته‌شده است گفت: نیاز به ارتباط جهانی و منطقه‌ای، توسعه زیرساخت‌ها و همچنین توسعه بازار داخلی، در جامعه برای گسترش استعداد صنایع‌دستی وجود دارد.
نجفی با تأکید بر اینکه در بحث بیمه باید گام‌های کشوری برداشته شود بیان کرد: قطعاً حل این مسئله را از دولت و شخص رئیس‌جمهور پیگیری خواهیم کرد.
استاندار گیلان شنیدن نقطه نظرات هنرمندان و صنعتگران را حائز اهمیت دانست و افزود: همه امکانات دولتی را در خدمت هنرمندان برای اعتلای هنر صنایع‌دستی و صنعت گری قرار می‌دهیم و امیدواریم که بتوانیم با بهره‌گیری از این استعداد، استانی بدون بی‌کار داشته باشیم.
علیزاده مدیرکل میراث فرهنگی استان نیز در این همایش با اشاره به مشکلات و دغدغه‌های هنرمندان اظهار کرد: افزایش اعتبارات برای تأمین زیرساخت‌های آموزشی موجب تداوم هنر صنایع‌دستی و به‌تبع آن اشتغال‌زایی می‌شود
انتقاد از وضعیت بازار صنایع‌دستی، عدم توجه به بومی‌سازی صنایع‌دستی، عدم ارائه بازارچه، نبود امنیت شغلی، نداشتن اتحادیه و بیمه هنرمندان و پیشنهاد تخصیص ساختمان‌های بلااستفاده دولتی برای کار هنرمندان، رتبه‌بندی کارگاهی، عنایت به بدهکاری‌های بانکی هنرمندان، خرید هدایای دولتی از هنرهای صنعتی برای چرخه اقتصادی بیشتر ازجمله مواردی بود که هنرمندان در این نشست مطرح کردند.

برچسب ها
مطالب بیشتر
ارسال نظر

ارسال دیدگاهی در این باره