سه شنبه, ۳ بهمن ۱۳۹۶
اوقات شرعی نیمه شب شرعی به افق رشت ۲۳:۳۹
رئیس هیأت شطرنج گیلان خبر داد

برگزاری جشنواره شطرنج پیشکسوتان کشور در رشت

شناسه خبر : ۱۱۲۳۶ - شنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۶

ورزشی

رئیس هیأت شطرنج گیلان از برگزاری جشنواره شطرنج پیشکسوتان کشور در رشت خبر داد.

کیومرث بیات با اشاره به برگزاری جشنواره شطرنج پیشکسوتان کشور در گیلان اظهار کرد: جشنواره شطرنج پیشکسوتان کشور بین سنین ۵۰ تا ۶۵ سال و به بالا اول تا پنجم خرداد ماه امسال در رشت برگزار می‌شود.
وی جشنواره مذکور را مسابقات مقدماتی قهرمانی شطرنج پیشکسوتان کشور عنوان کرد و افزود: این مسابقات عصر روز دوشنبه اول خرداد ماه امسال در رشت آغاز و پنج روز ادامه دارد.
رئیس هیأت شطرنج گیلان با بیان اینکه قوانین فدراسیون جهانی شطرنج «فیده» بر مسابقات مذکور حاکم است، گفت: مسابقات ریتد بوده و نتایج آن برای احتساب درجه بین‌المللی به فدراسیون جهانی شطرنج ارسال می‌شود.
وی برگزاری مسابقات مذکور را در هفت دور به روش سوئیسی عنوان کرد و ادامه داد: قرعه‌کشی تمام جداول مسابقات با استفاده از آخرین نسخه نرم‌افزار سوئیس انجام می‌شود.
بیات درباره جوایز مسابقات مقدماتی قهرمانی پیشکسوتان کشور بیان کرد: پنج نفر برتر مسابقه به همراه قهرمان سال گذشته آن گروه سنی به مرحله فینال برای تعیین نفرات برگزیده به مسابقات جهانی و آسیایی راه پیدا می‌کنند و اگر قهرمان سال گذشته در جشنواره شرکت کند و جزو نفرات برتر نباشد به مرحله فینال دعوت نمی‌شود.

برچسب ها
مطالب بیشتر
ارسال نظر

يک ديدگاه

ارسال دیدگاهی در این باره