سه شنبه, ۳۰ آبان ۱۳۹۶
اوقات شرعی نیمه شب شرعی به افق رشت ۲۳:۱۳
رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی گیلان:

بیمارستان‌های رشت به وضعیت مطلوب نرسیدند

شناسه خبر : ۱۱۰۷۹ - جمعه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۰

اجتماعی > پزشکی سلامت

رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی گیلان گفت: بیمارستان‌های رشت هنوز به وضعیت مطلوب خود نرسیده و با توجه به قدیمی بودن تعدادی از آنها نیاز به نوسازی است.

شاهرخ یوسف زاده امروز در پیش از خطبه‌های نماز جمعه این شهر با اشاره به آغاز هفته سلامت از امروز اظهار کرد: طرح تحول سلامت در راستای کاهش آلام بیماران به اجرا در آمده است.
وی با بیان اینکه در مدت سه سال گذشته بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان به منظور اجرای طرح تحول سلامت در گیلان هزینه شده است، افزود: امروز تمام هزینه‌های بیماران و بسیاری از تجهیزات مورد نیاز توسط بیمارستان‌ها پرداخت می‌شود.
رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی گیلان با اشاره به اینکه تجهیز و نوسازی بیمارستان‌ها در کنار طرح تحول سلامت در این استان پیگیری می‌شود، تصریح کرد: تاکنون ۶ بیمارستان در املش، شفت، آستارا، رضوانشهر و … به بهره‌برداری رسیده است.
وی از افتتاح بیمارستان‌های لنگرود، لاهیجان و تالش با ۵۰۰ تخت بیمارستانی تا پایان سال جاری در گیلان خبر داد و بیان کرد: تا قبل از سال ۹۲ تعداد دو هزار و ۳۰۰ تخت بیمارستانی دولتی در گیلان وجود داشت و امسال تعداد یک‌هزار و ۷۰۰ تخت بیمارستانی در استان اضافه می‌شود.
یوسف‌زاده‌چابک با تصریح بر اینکه تا پایان سال جاری تعداد ۹ بلوک زایمانی در گیلان به بهره‌برداری می‌رسد، خاطرنشان کرد: سه بلوک در هفته آینده افتتاح می‌شود ضمن اینکه دارای ۱۰ درمانگاه تخصصی ویژه در گیلان هستیم و توانستیم در شناسایی بیماری ها موفق باشیم.
وی گفت: تا سال ۹۷ بیمارستان ۴۰۰ تختخوابی پروفسور سمیعی در رشت افتتاح می‌شود و به دنبال احداث بیمارستان یک‌هزار تختخوابی در کنار بیمارستان ۴۰۰ تختخوابی رشت هستیم.
رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی گیلان ۷۶ درصد مرگ و میر در این استان را ناشی از بیماری‌های غیر واگیردار دانست و یادآور شد: بیمارستان‌های رشت هنوز به وضعیت مطلوب خود نرسیده و با توجه به اینکه برخی از بیمارستان‌ها قدیمی هستند نیاز به نوسازی دارند.
وی آموزش به صورت همگانی به ویژه در مدارس برای جوانان و نوجوانان را دارای اهمیت خواند و بیان کرد: در دوره جوانی و میانسالی باید ذخیره‌ای برای دوره کهنسالی داشته باشیم و نشاط و سر زندگی با ورزش کسب می‌شود.

برچسب ها
مطالب بیشتر
ارسال نظر

يک ديدگاه

ارسال دیدگاهی در این باره