سه شنبه, ۳ بهمن ۱۳۹۶
اوقات شرعی نیمه شب شرعی به افق رشت ۲۳:۳۹
فرمانده ارشد نظامی آجا در گیلان خبر داد

رژه دریایی ناوگان شمال در بندر انزلی

شناسه خبر : ۱۰۹۷۳ - جمعه ۲۵ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۶

اجتماعی > تیتر یک > سیاسی

فرمانده ارشد نظامی آجا در گیلان از رژه دریایی ناوگان نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران همزمان با فرا رسیدن روز ارتش در 28 فروردین‌ماه جاری در لنگرگاه بندر انزلی خبر داد.

ناخدایکم عرشه و ستاد احمدرضا باقری امروز در سخنرانی پیش از خطبه‌های نمازجمعه این شهر با تبریک ۲۹ فروردین‌ماه سالروز ارتش جمهوری اسلامی و روز نیروی زمینی قهرمان اظهار کرد: همواره تاریخ و گذشت زمان بستر نمایش تصمیم‌های بزرگ برای ملت‌ها است.
وی به پیروزی انقلاب اسلامی در ۲۲ بهمن سال ۵۷ به رهبری امام (ره) اشاره کرد و افزود: امروز تاریخ نشان می‌دهد مواهب تمام اقدام‌های صورت گرفته توسط معمار کبیر انقلاب اسلامی برای ملت مشخص شده و یکی از آنها بقا و حضور ارتش در عرصه است.
فرمانده منطقه چهارم امام رضا(ع) نیروی دریایی ارتش با بیان اینکه ایجاد شایعه انحلال ارتش یکی از توطئه‌های پس از پیروزی انقلاب اسلامی بود، خاطرنشان کرد: برخی با مطرح کردن فکر منافقانه و توطئه‌گرانه مذکور تلاش کردند ارتش را در کشور متزلزل کنند اما امام(ره) در ۲۸ فروردین‌ماه سال ۵۸ فرمان رژه نیروهای ارتش در شهرها را صادر کردند و این امر در ۲۹ فروردین‌ماه سال ۵۸ اتفاق افتاده است.
باقری به رویارویی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با آمریکا در ۲۹ فروردین‌ماه سال ۶۷ اشاره کرد و گفت: در نبرد مستقیم با آمریکا کارکنان نیروی دریایی ارتش غیورمردانه ایستادگی کردند و تعداد بسیاری از کارکنان به شهادت رسیدند.
وی با اشاره به برنامه‌های منطقه چهارم امام رضا(ع) نیروی دریایی ارتش برای بزرگداشت ۲۹ فروردین، بیان کرد: در ۲۸ فروردین‌ماه جاری رژه دریایی توسط یگان‌های نیروی دریایی ارتش در ناوگان شمال با همراهی ناوشکن دماوند در محدوده لنگرگاه بندر انزلی برگزار می‌شود.
فرمانده ناوگان شمال، هدف از برگزاری رژه دریایی را نشان دادن اقتدار نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی دانست و تصریح کرد: ۲۹ فروردین‌ماه جاری رژه نیروهای مسلح مستقر در گیلان در بلوار شهید احمدزاده جنب بوستان ملت در شهر رشت برگزار می‌شود.
باقری، دیدار با خانواده شهدا و اعزام گروه‌های پزشکی به مناطق محروم را از برنامه‌های پیش‌بینی شده همزمان با روز ارتش عنوان کرد و یادآور شد: غبارروبی مزار شهدا، دیدار با خانواده معظم شهیدان و اهدای خون از دیگر برنامه‌های تدارک دیده شده در روز بزرگداشت ارتش جمهوری اسلامی ایران است.

برچسب ها
مطالب بیشتر
ارسال نظر

ارسال دیدگاهی در این باره