سه شنبه, ۳ بهمن ۱۳۹۶
اوقات شرعی نیمه شب شرعی به افق رشت ۲۳:۳۹
مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گیلان:

گیلان سومین استان برتر مقصد گردشگری کشور شد

شناسه خبر : ۱۰۹۰۳ - پنج شنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۶ - ۰۸:۰۲

اجتماعی > تیتر یک > گردشگری

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گیلان گفت: گیلان نوروز امسال سومین استان برتر مقصد گردشگری کشور پس از خراسان رضوی و مازندران شد.

رضا علیزاده با اشاره به استقبال گردشگران نوروزی از گیلان اظهار کرد: امسال با حجم تردد گردشگران در گیلان مواجه بودیم و با شرایط خوبی که ایجاد شده بود، یک‌میلیون و ۲۵۵ هزار خودرو وارد استان شدند که نسبت به نوروز سال گذشته ۳۱٫۵ درصد رشد داشته است.
وی با بیان اینکه تمهیداتی برای اسکان مسافران و گردشگران در مراکز اقامتی، هتل‌ها، هتل‌آپارتمان و… اندیشیده شد، افزود: نوروز امسال هفت میلیون و ۳۰۰ هزار نفر شب مسافر در گیلان حضور داشتند که رشد ۱۹ درصدی داشته است.
مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گیلان استقبال مسافران و گردشگران نوروزی از جاذبه‌های فرهنگی و تاریخی این استان را چشمگیر خواند و تصریح کرد: ۱۸۳ هزار نفر نوروز امسال از جاذبه‌های فرهنگی، موزه، ماسوله و قلعه‌رودخان بازدید کردند.
وی با اشاره به اینکه ۸۳۰ گردشگر خارجی نوروز امسال وارد گیلان شده بودند، گفت: حضور گردشگران خارجی نسبت به نوروز سال گذشته در گیلان ۶ درصد رشد داشته است.
علیزاده گیلان را مقصد گردشگری مسافران دانست و خاطرنشان کرد: در موج دوم سفرها گیلان پس از خراسان رضوی و مازندران سومین استان برتر مقصد گردشگری شده است.
وی نقش جاذبه‌های تاریخی، فرهنگی و تمدن گیلان را در کسب رتبه برتر بسیار مهم دانست و بیان کرد: این جاذبه‌ها نقش مهمی در حوزه گردشگری دارد و توسعه این صنعت موجب ایجاد تحول و اشتغال پایدار می‌شود.

برچسب ها
مطالب بیشتر
ارسال نظر

ارسال دیدگاهی در این باره