سه شنبه, ۳ بهمن ۱۳۹۶
اوقات شرعی نیمه شب شرعی به افق رشت ۲۳:۳۹
رئیس ستاد انتخابات گیلان خبر داد

نام‌نویسی ۱۵ هزار نفر در انتخابات شوراهای اسلامی گیلان

شناسه خبر : ۱۰۶۸۲ - دوشنبه ۷ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۹

اجتماعی > تیتر یک > سیاسی

رئیس ستاد انتخابات گیلان از نام‌نویسی 15 هزار و 453 نفر برای شرکت در پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در این استان خبر داد.

محمد احمدی‌پور اظهار کرد: از سی‌ام اسفندماه سال ۹۵ تا ششم فروردین‌ماه جاری تعداد ۱۵ هزار و ۴۵۳ نفر برای شرکت در انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا در فرمانداری‌ها و بخشداری‌های این استان نام‌نویسی کردند.
وی، ۹۷۷ نفر از ثبت‌نام‌کنندگان برای پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستای گیلان را زن عنوان کرد و افزود: تعداد ۱۴ هزار و ۴۷۶ نفر مرد برای شرکت در انتخابات شوراهای استان نام‌نویسی کردند.
معاون سیاسی امنیتی استاندار گیلان با بیان اینکه یک‌هزار و ۸۴۶ نفر برای انتخابات شوراهای اسلامی در شهرهای استان نام‌نویسی کردند، تصریح کرد: ۲۰۰ نفر از ثبت‌نام کنندگان مذکور زن هستند و تعداد یک‌هزار و ۶۴۶ نفر مرد نام‌نویسی کردند.
احمدی‌پور، داوطلبان ثبت‌نام شده برای شوراهای اسلامی روستاهای گیلان را ۱۳ هزار و ۶۰۷ نفر شامل ۷۷۷ نفر زن و ۱۲ هزار و ۸۱۱ نفر مرد خواند و بیان کرد: ۳۲ نفر از داوطلبان برای شرکت در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستای گیلان دارای تحصیلات حوزوی، ۴۲ نفر مدرک دکترا، ۵۴۸ نفر مدرک کارشناس ارشد، ۲ هزار و ۱۰۷ نفر مدرک کارشناسی، ۸۸۶ نفر مدرک کاردانی و ۳ هزار و ۶۲۳ نفر مدرک دیپلم هستند ضمن اینکه ۶ هزار و ۱۹۶ نفر سواد خواندن و نوشتن دارند.
وی متذکر شد: طبق قانون انتخابات، مدرک لیسانس یا معادل آن برای داوطلبان شورای شهرهای بالای ۲۰ هزار نفر جمعیت،  مدرک تحصیلی فوق دیپلم یا معادل آن برای داوطلبان شورای شهرهای تا ۲۰ هزار نفر جمعیت، مدرک تحصیلی دیپلم برای داوطلبان شورای روستاهای بالای ۲۰۰ خانوار و داشتن سواد خواندن و نوشتن برای داوطلبان شورای روستاهای تا ۲۰۰ خانوار جمعیت الزامی است.

برچسب ها
مطالب بیشتر
ارسال نظر

ارسال دیدگاهی در این باره