سه شنبه, ۳ بهمن ۱۳۹۶
اوقات شرعی نیمه شب شرعی به افق رشت ۲۳:۳۹
رئیس هیأت نظارت بر انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری گیلان:

مجریان انتخابات گیلان پایبند به قانون نیستند

شناسه خبر : ۱۰۵۲۰ - دوشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۴:۳۳

اجتماعی > تیتر یک > سیاسی

رئیس هیأت نظارت بر انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری گیلان گفت: برخی از مجریان انتخابات گیلان دیگران را دعوت به قانون می‌کنند اما خود پایبند به آن نیستند.

حجت‌الاسلام مجتبی اشجری با اشاره به اینکه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بر پایه مردم‌سالاری دینی بنا شده است اظهار کرد: مردم به شکل مستقیم و غیر مستقیم مسؤولان و مدیران خود را انتخاب می‌کنند.
وی ادامه داد: حضور مردم هر اندازه پر رنگ‌تر باشد پشتوانه بیشتری برای خدمتگزاران به مردم ایجاد می‌شود بنابراین تمام دست‌اندرکاران انتخابات با ایجاد اعتماد عمومی زمینه حضور حداکثری مردم را فراهم کنند.
رئیس هیأت نظارت بر انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری گیلان با بیان اینکه برخی از دولتمردان به بهانه حضور حداکثری مردم جلسه‌ها و نشست‌هایی برگزار می‌کنند که طرفداری و تبلیغ از کاندیدا، حزب و گروه خاصی در آن وجود دارد، تصریح کرد: دست‌اندرکاران انتخابات در اجرا و نظارت حق جانبداری له یا علیه کسی را ندارند و استفاده از مکان‌های دولتی و بیت‌المال خلاف قانون است.
اشجری متذکر شد: برگزاری برخی جلسه‌ها در استانداری گیلان و در فرمانداری برخی از شهرستان‌ها با عنوان‌های متعدد و طرفداری از شخص خاص و تخریب دیگران دارای وجاهت قانونی نیست.
وی با اشاره به اینکه برخی از مجریان انتخابات گیلان دیگران را دعوت به قانون می‌کنند اما خود پایبند به آن نیستند، بیان کرد: با توجه به اینکه شورای نگهبان در اجرا و نظارت انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا هیچ‌گونه مسؤولیتی ندارد اما برگزاری همزمان این دو انتخابات دارای اثرهای مترتب بر همدیگر است.
رئیس هیأت نظارت بر انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری گیلان به تفویض اختیار نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا به مجلس شورای اسلامی طبق قانون اشاره کرد و گفت: جای تعجب است کسانی با سابقه اهانت به عمود و ارکان انقلاب و داشتن پرونده‌های قضایی و فتنه‌گری‌های بسیار در برخی از شهرستان‌ها به عنوان عضو یا رئیس هیأت نظارت بر انتخابات شوراها معرفی می‌شوند.
اشجری با بیان اینکه دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی به‌ویژه شورای تأمین در مورد مذکور باید واکنش نشان دهند، یادآور شد: نمایندگان مجلس شورای اسلامی که زمینه حضور فتنه‌گران و اهانت‌کنندگان به عمود خیمه انقلاب اسلامی را فراهم کردند بدانند رفتار آنها از چشمان تیزبین دستگاه‌های نظارتی مخفی نمی‌ماند.

برچسب ها
مطالب بیشتر
ارسال نظر

ارسال دیدگاهی در این باره